Jak dbać o samochód, aby służył latami? Warto pamiętać o tych kilku zasadach

Jak dbać o samochód, aby służył latami? W obecnych czasach auta są naprawdę drogie. Z tego powodu warto odpowiednio o nie dbać, aby nie trzeba było wydawać fortuny na nowy. Jeśli jednak regularnie będziesz zabierać samochód na przegląd i zadbasz o jego elementy, posłuży ci latami.

W dzisiejszych czasach praktycznie każda osoba posiada samochód. Choć są one dość drogie, to jednak są również bardzo potrzebne. Z tego powodu warto zadbać, aby auto, które kupujesz, mogło posłużyć ci latami. Wystarczy, że zadbasz o kilka spraw.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo To sygnał hamowania gospodarki? Sprzedaż aut w Europie mocno spadła na początku roku

Jak długo można korzystać z samochodu? Jeśli dobrze o niego zadbasz, posłuży przez lata

Okazuje się, że jeśli dobrze zaopiekujesz się samochodem, to może on służyć naprawdę długo. Choć wiele osób narzeka na małą trwałość aut w obecnych czasach, to jednak jak możemy przeczytać na portalu auto-swiat.pl, Polacy wymieniają je średnio dopiero po 12 latach. Wystarczy więc odpowiednio zaopiekować się swoim samochodem, a będzie on sprawny przez wiele lat. Regularne przeglądy i dbanie o elementy auta, to podstawa.

Jak dbać o samochód, aby służył latami? O te elementy dbaj szczególnie

To, co najbardziej przedłuży żywotność twojego samochodu, to oczywiście regularne przeglądy. Warto jednak szczególnie pamiętać o tych elementach:

  • Dbaj o silnik: Silnik to najważniejszy element samochodu. Regularna wymiana oleju pozwoli przedłużyć jego żywotność. Powinno się go zmieniać co 15 tysięcy przejechanych kilometrów. Pamiętaj także o ekonomicznej i ekologicznej jeździe. To również wpływa na przedłużenie żywotności silnika,
  • Zadbaj o skrzynię biegów: Każda skrzynia biegów wymaga wymiany oleju co jakiś czas,
  • Dbaj o karoserię: Rdzewienie karoserii to poważny problem. Znacznie skraca żywotność samochodu. Każdą korozją należy się zająć. Zawsze, kiedy zauważysz nawet najmniejsze oznaki, jedź od razu do blacharza.
Więcej o: