Jak dbać o samochód, aby służył latami? Warto pamiętać o tych kilku zasadach

Jak dbać o samochód, aby służył latami? W obecnych czasach auta są naprawdę drogie. Z tego powodu warto odpowiednio o nie dbać, aby nie trzeba było wydawać fortuny na nowy. Jeśli jednak regularnie będziesz zabierać samochód na przegląd i zadbasz o jego elementy, posłuży ci latami.

W dzisiejszych czasach praktycznie każda osoba posiada samochód. Choć są one dość drogie, to jednak są również bardzo potrzebne. Z tego powodu warto zadbać, aby auto, które kupujesz, mogło posłużyć ci latami. Wystarczy, że zadbasz o kilka spraw.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo To sygnał hamowania gospodarki? Sprzedaż aut w Europie mocno spadła na początku roku

Jak długo można korzystać z samochodu? Jeśli dobrze o niego zadbasz, posłuży przez lata

Okazuje się, że jeśli dobrze zaopiekujesz się samochodem, to może on służyć naprawdę długo. Choć wiele osób narzeka na małą trwałość aut w obecnych czasach, to jednak jak możemy przeczytać na portalu auto-swiat.pl, Polacy wymieniają je średnio dopiero po 12 latach. Wystarczy więc odpowiednio zaopiekować się swoim samochodem, a będzie on sprawny przez wiele lat. Regularne przeglądy i dbanie o elementy auta, to podstawa.

Nie rób tego, bo uszkodzisz sobie samochód! Sprawdź, czy nie popełniasz tych trzech poważnych błędów - zdjęcie ilustracyjne Nie rób tego, bo uszkodzisz auto! Sprawdź, czy popełniasz te błędy

Jak dbać o samochód, aby służył latami? O te elementy dbaj szczególnie

To, co najbardziej przedłuży żywotność twojego samochodu, to oczywiście regularne przeglądy. Warto jednak szczególnie pamiętać o tych elementach:

  • Dbaj o silnik: Silnik to najważniejszy element samochodu. Regularna wymiana oleju pozwoli przedłużyć jego żywotność. Powinno się go zmieniać co 15 tysięcy przejechanych kilometrów. Pamiętaj także o ekonomicznej i ekologicznej jeździe. To również wpływa na przedłużenie żywotności silnika,
  • Zadbaj o skrzynię biegów: Każda skrzynia biegów wymaga wymiany oleju co jakiś czas,
  • Dbaj o karoserię: Rdzewienie karoserii to poważny problem. Znacznie skraca żywotność samochodu. Każdą korozją należy się zająć. Zawsze, kiedy zauważysz nawet najmniejsze oznaki, jedź od razu do blacharza.

Cupra Leon 1.5 eTSI 150 KM DSG z opcjonalnymi kubełkowymi fotelami Jak prawidłowo ustawić fotel w samochodzie? Instrukcja krok po kroku

Więcej o: