Często śpisz na boku? Pozycja spania ma znaczenie! Można z niej nawet odczytać twój charakter

Śpisz na brzuchu, plecach czy na boku? Pozycja, w której leżysz w nocy nie jest przypadkowym wyborem. Może świadczyć o twojej osobowości. Sprawdź wyniki badań brytyjskiego naukowca i dowiedz się, co mówi o tobie pozycja do spania.

Większość z nas ma ulubioną pozycję do spania, w której jest nam najwygodniej. Wbrew pozorom nie jest ona przypadkowa. Jak się okazuje, pozycja do spania może świadczyć o naszej osobowości. Profesor Chris Idzikowski ze Sleep Assessment and Advisory Service opracował kilka najpopularniejszych pozycji snu pod względem charakteru. Sprawdź, co mówi o tobie twój wybór.

Zobacz wideo Jak długo dziecko powinno spać?

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Dlaczego śpisz w pozycji embrionalnej? 

Najczęściej spotykaną pozycją snu jest embrionalna. Nie jest to nic nadzwyczajnego — płód w brzuchu matki spędza w ten sposób większość czasu. Osoby, które śpią z podkulonymi nogami i rękoma są uznawane za twarde i stanowcze, jednak w głębi serca są bardzo wrażliwe.

Pozycja kłody a charakter śpiącego. Zdziwisz się, co to znaczy

Mało kto śpi na boku w sztywnej, wyprostowanej pozycji z rękoma wzdłuż ciała. Nie wydaje się wygodna, jednak najczęściej wybierają ją ekstrawertycy. Są otwarte na ludzi i ufne wobec nieznajomych. Niektórzy łatwo ulegają manipulacji.

Jakie kwiaty do ciebie pasują?Horoskop kwiatowy 2023. Te wyjątkowe rośliny pasują do znaków zodiaku!

Pozycja tęskniąca jest bardzo rzadka. O czym ona świadczy?

Osoby podejrzliwe i cyniczne najczęściej śpią w "pozycji tęskniącej". Układają się na boku i wyciągają ręce przed siebie. Oznacza to, że długo podejmują decyzje i rozważają wszystkie "za" i "przeciw". Gdy już coś wybiorą, trzymają się tego i nie zmieniają zdania.

"Na żołnierza" śpią perfekcjoniści. Czy jest wygodna?

Żołnierska, sztywna pozycja na plecach informuje o tym, że dana osoba jest powściągliwa i wycofana. Skupia się na sobie i dąży do perfekcji. Jest ambitna, ale też oczekuje wiele od innych. Wysoko stawia poprzeczkę.

Jak obliczyć wiek kota? [TABELA WIEKU KOTA], kot bengalski, kot majkun, kot syberyjski, kot abisyński, kot burmskiJak obliczyć wiek kota? Dowiedz się, kiedy pupil stanie się seniorem

Wiele osób śpi "swobodnie". Co to znaczy?

Pozycja swobodnego spania jest bardzo wygodna i często spotykana. Śpiący układa się na brzuchu, a ręce leżą luźno obok głowy lub otaczają poduszkę. Osoby, które wybierają tę pozycję są przyjacielskie, ale też nerwowe. Są bardzo wrażliwe na krytykę i szybko się denerwują.

Pozycja rozgwiazdy świadczy o otwartości na innych

Osoby, które śpią na placach z rękoma na wysokości głowy (odwrócona pozycja swobodna) są otwarte i przyjazne. Szybko nawiązują znajomości i są uznawane za dobrych słuchacze. Inni często im się zwierzają i mają do nich zaufanie. 

Trzeba pamiętać, że powyższe badania nie stanowią reguły i nie muszą odnosić się do każdego.

Więcej o: