Naturalny sposób na zmarszczki wokół ust. Te domowe sposoby za 3 złote zaskoczą cię swoim działaniem

Zmarszczki to naturalny objaw starzenia się. Nie ma w nim nic dziwnego, jednak nie da się ukryć, że dla wielu osób jest to problem, którego chcą się pozbyć. Zamiast wydawać krocie na botoks i inne zabiegi kosmetyczne, wypróbuj te domowe sposoby na zmarszczki.

Z wiekiem skóra, a zwłaszcza ta na twarzy, która jest wystawiona na działania często kapryśnej pogody, traci swoją sprężystość. U niektórych zmarszczki są bardziej widocznie niż u innych osób. Wszystko to zależy od wielu czynników. Stosowanie kremów przeciwzmarszczkowych nie zawsze pomaga, a z czasem niechcianych bruzd przybywa. Najbardziej widoczne są koło ust, co może wpływać na zmianę wyglądu twarzy z miłej na mniej przyjazną. 

Zobacz wideo Peeling szczotką na sucho. O czym trzeba pamiętać?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Co powoduje powstawanie zmarszczek na twarzy? Istnieje wiele przyczyn

Kwestia wieku ma swoje znaczenie w przypadku powstawanie zmarszczek, jednak nie jest to jedyny powód. Wiele zależy od sposobu pielęgnacji skóry. Nieużywanie kosmetyków nawilżających i nadmierne jej wysuszanie ma spory wpływ na powstawanie zmarszczek. Wśród przyczyn znajduje się także palenie papierosów, one również negatywnie wpływają na kondycję skóry. Odwodnienie, niewystarczające nawadnianie organizmu powoduje większe zmarszczki. Co ciekawe przewlekły stres także znajduje się na liście przyczyn. 

Jak pozbyć się zmarszczek? Ten domowy sposób może ci pomóc

Nadmiernie pojawiające się nieestetyczne bruzdy wokół ust można zwalczyć, nakładając domową maseczkę na twarz. Do jej wykonania będą ci potrzebne dwa produkty, które z pewnością masz w swojej kuchni. Mowa tutaj o białku z kurzego jajka i świeżym ogórku. Takie połączenie może wydawać się nieco dziwne, ale warto przyjrzeć się właściwością tych produktów. Białko nie tylko wygładza skórę, ale jest także w stanie sprawić, że będzie delikatniejsza. Natomiast ogórek usprawnia krążenie krwi i opóźnia starzenie się skóry.

Domowa maseczka na zmarszczki. Przepis na "eliksir młodości"

Najpierw obierz ogórka ze skórki, a następnie go zblenduj. W dalszej kolejności odsącz sok z warzywa do naczynia i dodaj do niego białko od jajka i wymieszaj. Przygotowaną maseczkę nałóż na umytą skórę twarzy i zostaw na 15 minut. Po upływie tego czasu zmyj mieszankę ciepłą wodą

Więcej o: