Jak wyczyścić brudne reflektory? Możesz to zrobić domowymi sposobami. Potrzebne artykuły są w łazience

Jak wyczyścić brudne reflektory? Jak każdy element samochody, również światła czasami się brudzą. Zmatowiony reflektor potrafi sprawić prawdziwe zagrożenie na drodze. Możesz je jednak wyczyścić domowymi sposobami. Potrzebne artykuły masz już najpewniej w swojej łazience.

Brudne reflektory potrafią sprawić kłopoty na drodze. Przez zmatowienie, mogą doprowadzić do prawdziwych zagrożeń na drodze. Możesz je jednak wyczyścić domowymi sposobami i nie przepłacać. Potrzebne artykuły masz już najpewniej w swojej łazience.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Słoneczna Kalifornia i niesamowite samochody. Byliśmy na targach samochodowych w Los Angeles

Jak wyczyścić brudne reflektory? Mogą one stworzyć prawdziwe zagrożenie na drodze

Brudne reflektory mogą stwarzać poważne zagrożenie na drodze. Niestety powodów jest kilka i jeśli jesteś kierowcą, to musisz o nich pamiętać: 

  • Słaba widoczność: Przez zmatowione lub brudne reflektory, znacznie pogarsza się widoczność. Kierowca nie jest w stanie dostrzec wszystkich niebezpieczeństw, 
  • Będziesz szybciej się męczyć: Kierowca, który nie widzi zbyt dobrze, co jest przed nim na drodze, musi znacznie bardziej się skupić. W konsekwencji może się znacznie szybciej męczyć,
  • Nierównomierne oświetlenie: Przez brud na reflektorach może ci się wydawać, że masz źle ustawione reflektory. Jeśli je przestawisz, możesz oślepiać kierowców jadących z przeciwka, co może doprowadzić do poważnych wypadków, 
  • Auto nie jest widoczne z daleka: Czyste reflektory zapewniają, że twój samochód jest dobrze widoczny dla innych uczestników ruchu.

Jak wyczyścić brudne reflektory? Sięgnij po pastę do zębów

Możesz spróbować samodzielnie wyczyścić reflektory. Pamiętaj jednak, że jeśli się to nie uda, konieczna może być wizyta w profesjonalny salonie samochodowym. Nałóż grubą warstwę pasty do zębów na zewnętrzną część klosza reflektora. Następnie rozsmaruj ją kolistymi ruchami, używając ściereczki lub szczotki. Po około 15 minutach szorowania zmyj wszystko ciepłą wodą i wytrzyj ręcznikiem papierowym. Pomoże to odzyskać przejrzystość reflektorów.

Więcej o: