Domowe sposoby na pielęgnacje twarzy. Jak o nią zadbać? Efekty tych prostych trików cię zaskoczą

Pielęgnacja twarzy to istotny element dbania o swoje ciało i zdrowie. Skóra na twarzy jest narażona na wiele niekorzystnych czynników, właśnie dlatego tak ważna jest pielęgnacja cery. Jak o nią zadbać w domu? Czym jest joga twarzy? Sprawdź, kiedy warto sięgnąć po taśmy do tapingu twarzy.

Pielęgnacja twarzy jest bardzo ważna, a to, jak i czym o nią dbamy, ma niezwykle duże znaczenie. Wiele osób marzy o jak najmniejszej ilości zmarszczek na twarzy, oczywiście zmarszczki będą pojawiały się wraz z wiekiem, gdyż jest to naturalny proces. Na szczęście można to trochę opóźnić, stosując odpowiednią pielęgnację twarzy. Jak dbać o cerę? Poznaj nasze wskazówki!

Zobacz wideo Maja Bohosiewicz poprawia urodę. Zrobiła sobie popularny tatuaż na twarzy

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak dbać o cerę? Pielęgnacja twarzy może być przyjemna

Pielęgnacja twarzy powinna kojarzyć się z relaksem. Niestety wiele osób rezygnuje z niej np. z powodu braku czasu. O cerę można zadbać w szybki i miły sposób, a oto niektóre z ciekawych propozycji:

  • Joga twarzy: to metoda ćwiczeń, która ma na celu spowolnienie zachodzących wraz z wiekiem zmian. Joga twarzy m.in. liftinguje policzki i redukuje zmarszczki.
  • Taśmy do tapingu twarzy: to bezinwazyjna metoda, pozwalająca niwelować napięcia mięśniowe, zmniejsza również widoczność zmarszczek. Plastry do tapingu twarzy chwilowo naciągają skórę i powodują lepsze ukrwienie i dotlenienie skóry.
  • Szczoteczka soniczna do twarzy: usuwa martwy naskórek, wyrównuje koloryt skóry, zwiększa elastyczność i napięcie skóry.

Sucha skóra twarzy? Wypróbuj ten sposób

Aktualnie, gdy temperatura za oknem nie rozpieszcza, nasza skóra twarzy może być narażona. Właśnie zimą częściej można zauważyć suchą skórę na twarzy, o którą należy zadbać. Aby nawilżyć skórę twarzy, warto używać kosmetyków z wysokim stężeniem gliceryny, która wiąże wodę z warstwami w skórze. Oczywiście na co dzień warto też zastosować klasyczne kremy nawilżające i maseczki, nawet takie domowej roboty. Pamiętaj, aby wcześniej skonsultować to ze specjalistą.

Olejek do masażu twarzy. Gdzie można go znaleźć?

Pielęgnacja twarzy to również jej masaż, który bez problemu wykonasz samodzielnie w domu. Pamiętaj jednak, aby podczas zabiegu twarz była nawilżona. Warto do tego użyć olejku, który sprawi, że masaż będzie przyjemniejszy, a skóra śliska. Olejek do masażu twarzy kupisz w drogerii lub w aptece.

Więcej o: