W jakiej temperaturze prać pościel? Dosyp jeszcze trzy łyżki, a będzie miękka jak nigdy wcześniej

W jakiej temperaturze prać pościel, aby pozbyć się roztoczy oraz bakterii? Co zrobić, aby pościel po praniu była miękka i pachnąca? Podpowiadamy, jak zadbać o pościel, aby już każda drzemka była przyjmnością.

Świeża, pachnąca pościel potrafi umilić wieczór. Jak sprawić, aby pościel w domu po praniu była miękka? Poznaj ten domowy sposób, który stosowały już nasze babcie!

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak prać pościel, żeby była miękka? Dodaj ten jeden produkt

Przyjemna w dotyku pościel to jeden ze sposobów na udany sen. Dziś w marketach można zakupić płyn do zmiękczania tkanin, jednak nie zawsze działa on w taki sposób, jakbyśmy chcieli. Niegdyś takich płynów nie było, a nasz prababcie i babcie używały znanego produktu z kuchni. Jak zmiękczyć pościel domowym sposobem? Wystarczy, że do prania dodasz około trzech łyżek sody oczyszczonej, a pościel będzie miękka i przyjemna w dotyku!

Jak często prać pościel? Nie popełniaj tego błędu!

Po całym dniu noszenia koszulki nie ma ona przyjemnego zapachu. To całkiem naturalne, w czasie dnia ludzkie ciało poci się i tak samo, jak w nocy. Jeśli swoją pościel pierzesz raz na miesiąc, zagrażasz swojemu zdrowiu! Należy ją prać raz na tydzień ewentualnie raz na dwa tygodnie. Jeśli pościel nie jest prana, możesz spać wśród roztoczy i innych bakterii, które wywołują alergie i nie tylko. 

W jakiej temperaturze prać pościel, aby pozbyć się bakterii?

Zanim wrzucisz pościel do pralki, sprawdź instrukcję znajdującą się na metce. To właśnie tam producent przedstawia zalecenia dotyczące prania i prasowania tkanin. W zależności od rodzaju pościeli należy prać ją nieco inaczej i w innych temperaturach:

  • Pościel bawełniana: tutaj temperatura prania powinna wynosić 60 stopni Celsjusza lub więcej. 
  • Pościel z bawełny satynowej lub kory: najlepiej takie tkaniny prać w 40-60 stopniach.
  • Pościel flanelowa: ten rodzaj pościeli pierz w 40 stopniach.
Więcej o: