Czy to pies, czy to wilk. Duże psy, które bardzo łatwo pomylić z ich leśnymi kuzynami

Psy są jedną z najbardziej zróżnicowanym gatunkiem na świecie. Obecnie bardzo różnią się od swoich wilczych przodków, zarówno wyglądem jaki i charakterem, potrzebami i oczywiście sposobem życia. Istnieją jednak duże psy, które przynajmniej z wyglądu przypominają dziko żyjące wilki.

Psy są zwierzętami o największym stopniu zróżnicowania gatunkowego na całym świecie. Mimo że każda rasa tych zwierząt wywodzi się od wilka, wiele z nich zupełnie nie przypomina swoich dzikich przodków. Są jednak też takie czworonogi, które wyglądają do nich bardzo podobnie. 

Zobacz wideo Zwierzęta w filmach i serialach. Czy twórcy rzeczywiście pilnują, żeby nie stała im się krzywda? [Popkultura]

 Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Syberian Husky i Alaskan malamut. Duże psy z zimnych rejonów

Syberyjski husky to pies zaprzęgowy pochodzący z Syberii. Samce osiągają wysokość do 60 centymetrów. Są ciekawskim gatunkiem, z reguły pogodne z silnym instynktem łowieckim. Potrzebują bardzo dużo ruchu, prawie tyle ile snu. Bez aktywności fizycznej, szybko popadają we frustracje, wyją, niszczą i uciekają.

 

Alaskan malamut to jedna z największych ras psów północnych. Dorosłe samce mierzą 61-66 centymetrów wysokości w kłębie. Ich waga to od 36 do 43 kilogramów, ale przez gęste futro wydają się większe. Te psiaki są wierne, przyjazne i z ogromną potrzebą ruchu. Nie powinny jednak trafić w ręce niedoświadczonych opiekunów.

 

Wilczak czechosłowacki i Saarlooswolfhond. Duże psy skrzyżowane z wilkiem

Wilczak czechosłowacki jest hybrydą psa i wilka. Minimalna wysokość w kłębie i waga dla psów tej rasy to 65 centymetrów. Samice są nieco mniejsze. Wilczaki są żywe, energiczne, potrzebujące świadomego opiekuna. Z zachowania przypominają wilki — trudno u nich o posłuszeństwo. Nie poleca się ich niedoświadczonym opiekunom.

 

Saarlooswolfhond, inaczej nazywany "wilczak Saarloosa", jest rasą psów stworzona w 1921 roku, przez skrzyżowanie psa z wilkiem. Przedstawiciele tej rasy osiągają do 75 centymetrów wysokości w kłębie. Charakterem przypominają wilki, są aktywne, niezależne, z bardzo silnym instynktem łowieckim.

 

Biały owczarek szwajcarski i owczarek niemiecki. Duże psy z odmian owczarka

Biały owczarek szwajcarski jest jedną z odmian owczarka niemieckiego. Jest to pies duży, mądry i silny. Samce mają do 66 centymetrów wysokości w kłębie. Wyglądem przypominają wilka polarnego. 

 

Owczarki niemieckie, choć są rasą psów pasterskich, bardzo przypominają wilki. Są to psy inteligentne, uznawane za jedną z najmądrzejszych ras na świecie, sprawne i oddane. Samce mierzą do 65 centymetrów.

 
Więcej o: