Jak szybko pozbyć się opryszczki? Ten banalny trik sprawi, że zniknie w jedną noc!

Jak szybko pozbyć się opryszczki? Nawracająca opryszczka to nic przyjemnego, zwłaszcza gdy pojawia się w najmniej odpowiednim momencie, np. przed randką lub ważnym spotkaniem. Na szczęście istnieją sprawdzone domowe sposoby na opryszczkę, które mogą uratować sytuację.

Opryszczka jest nazwą ogólną dla zakażeń opryszczkowych. Jej objawami są zmiany skórne w postaci niewielkich pęcherzyków. Najczęściej pojawia się w okolicy ust. Zmiana ta wywoływana jest przez wirus HSV1 i HSV2 z grupy Herpes simplex virus. Niestety, każda osoba, która choć raz miała opryszczkę, już do końca życia jest nosicielem wirusa. Choć niektórzy przechodzą ten stan bezobjawowo, wiele osób zmaga się z nawracającą opryszczką.

Zobacz wideo Wirus opryszczki w trakcie ciąży bywa bardzo niebezpieczny. Jak postępować i jak wygląda leczenie?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Nawracająca opryszczka. Jakie mogą być przyczyny?

Nawracająca opryszczka zazwyczaj jest spowodowana oddziaływaniem czynników zewnętrznych takich jak miesiączka, stres, przemęczenie, niedożywienie, osłabienie organizmu, wyziębienie organizmu, ekspozycja na silne promieniowanie słoneczne czy usunięcie zęba. Warto wiedzieć, że te sytuacje mogą powodować pojawienie się pęcherzyków, gdyż przygotuje to nas na szybkie podęcie działania.

Wygładza twarz i niweluje oznaki zmęczenia. Banalny trik, na który nie wydasz ani złotówki Wygładza twarz i niweluje oznaki zmęczenia. Banalny trik

Jak szybko pozbyć się opryszczki? Sięgnij po te sprawdzone zioła

Jednym ze skutecznych domowych sposobów na opryszczkę jest melisa. Zioło to ma właściwości przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe. Wystarczy zatem przyłożyć do zmienionego chorobowo miejsca okłady z melisy. Sprawdzić się powinno również posmarowanie opryszczki olejkiem melisowym. Inne zioła, po które warto sięgnąć w tym przypadku to mięta, rumianek i szałwia. Jeśli nie masz żadnych z nich, wykorzystaj ciepłą torebkę ze świeżo zaparzonej herbaty. Herbata podobnie jak melisa zawiera taninę, więc ma też podobne właściwości. Stosuj taki zabieg na wieczór, aby rano opryszczka zniknęła!

Naturalny sposób na gęste rzęsy. Włóż torebkę do wody i nałóż na rzęsy. Możesz zaoszczędzić 250 złotych!

Domowe sposoby na opryszczkę. O czym należy pamiętać?

Jeśli stosujesz domowe sposoby na opryszczkę, musisz pamiętać, że mają one na celu złagodzenie objawów, a nie wyleczenie zmiany chorobowej. Pojawienie się opryszczki należy zawsze skonsultować z lekarzem. Do specjalisty trzeba się udać również wtedy, gdy opryszczka jest zaawansowana lub powraca często, mimo stosowania domowych sposobów.

Więcej o: