Domowe sposoby na opryszczkę. Czym ją smarować? Słodki trik sprawi, że zniknie w jedną noc

O wirusie HSV mało kto wie, mimo tego, że nosi go większość osób na świecie. Efektem zarażenia wirusem jest brzydka opryszczka na ustach. Domowe sposoby na opryszczkę pomogą w łagodzeniu objawów. Jeden ze sposobów to nałożenie na usta słodkiego produktu.

Opryszczka przed randką czy rozmową o pracę to dla wielu osób nieestetyczny koszmar. Nie tylko brzydko wygląda, ale też boli i swędzi. Jeśli raz zaraziliśmy się wirusem, opryszczka będzie powracać regularnie. Są jednak domowe sposoby, które złagodzą jej objawy. Pamiętaj, by przed ich zastosowaniem skonsultować się z lekarzem i nie próbować ich "na własną rękę". 

Zobacz wideo Doktorze, czy to coś poważnego? Błahe dolegliwości czy już choroba

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Sposób na opryszczkę na ustach. Jak doszło do zarażenia?

Powodem zmian skórnych na ustach i w okolicy jest wirus opryszczki pospolitej o nazwie HSV — Herpex Simplex Virus. Jest to wirus typu 1. Do zarażenia najczęściej dochodzi w dzieciństwie. Dzieci nie rozumieją dobrze higieny i biorą różne rzeczy do ust czy używają tych samych naczyń co inni. Dorośli mogą się zarazić także przez pocałunek. Niestety nie można zupełnie pozbyć się wirusa. Będzie się regularnie uaktywniał, gdy organizm jest osłabiony. 

Opryszczka na ustach — domowe sposoby. Wypróbuj tych past wysuszających

Leki na opryszczkę są dostępne w każdej aptece. Jeśli nie masz akurat możliwości zakupu, to warto skorzystać z domowych sposobów, które złagodzą objawy opryszczki. Przygotuj papkę wysuszającą z sody oczyszczonej. Wystarczy wymieszać ją z niewielką ilością przegotowanej wody. Po nałożeniu mieszaniny opryszczka będzie szybciej się goić. Podobne działanie ma pasta do zębów. Musi jednak zawierać w składzie fluor o działaniu przeciwwirusowym. Pamiętaj, by nie stosować tej metody u dzieci.

Czym złagodzić opryszczkę? Zrób tę mieszankę samodzielnie

Do usunięcia opryszczki pomogą ci produkty spożywcze, które znajdziesz w swoim domu. Przy okazji pomogą w leczeniu przeziębienia. Mowa o słodkim miodzie, czosnku i cebuli. Mieszanka z tych produktów to najprostszy sposób na pozbycie się problemu. Nie zaleca się stosowania ich osobno, ponieważ mogą podrażnić skórę. Dodaj do miodu sok z cebuli i drobno posiekany czosnek, a następnie natrzyj papką chore miejsce. Wszystkie trzy produkty mają działanie antywirusowe, dlatego razem tworzą prawdziwą bombę regenerującą. 

Więcej o: