Na niebie ukazał się niezwykły widok. Ludzie dostrzegli "Oko Boga" nad budynkami

Zjawisko na niebie, które swoim wyglądem przypomina pojazd obcej cywilizacji. To jednak nie inwazja kosmitów, lecz zwykła chmura o spektakularnym kształcie. Jej niezwykły wygląd zachwyca wiele osób. Skąd się bierze to ciekawe zjawisko i czy jej wygląd rzeczywiście zwiastuje katasrofę?

W Turcji nad prowincją Bursa udało się uchwycić niecodzienne zjawisko podczas wschodu słońca. Zostało one zauważone 19 stycznia 2023 roku i prezentuje się niezwykle spektakularnie na zdjęciach. Z kształtu jedni mówią, że przypomina UFO, soczewkę, a strona Platforma Informativa portalu Facebook pokusiła się o nadanie mu nazwy "Oko Boga". Internauci nie mogli wyjść z szoku, odkąd zdjęcia pojawiły się na mediach społecznościowych.

Zobacz wideo Wał fenowy, niezwykłe zjawisko nad Tatrami

 Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Czy Bóg rzeczywiście spogląda na Bursę? Fenomenalne zjawisko

W godzinach porannych 19 stycznia 2023 roku w czwartek zaskoczeni mieszkańcy Bursy nie mogli uwierzyć w to, co widzą. Nad ich głowami pojawiło się zjawisko, które swoim wyglądem niektórym przypomina oko Boga a jeszcze innym statek przybyszów z kosmosu. Jednak prawda jest nieco inna i nie ma nic wspólnego z Boską opatrznością czy inwazją UFO rodem z Amerykańskich filmów. Czym więc jest niezwykłe zjawisko, które pojawiło się nad Turcją? Po dokładnych oględzinach jasne jest, że to nic więcej jak interesująco ułożona chmura.

Czym naprawdę było dziwne zjawisko w Turcji? Skupisko pary wodnej

Te fotografie przedstawiają chmury, które w meteorologii nazywa się altocumulus lenticularis. Jest to chmura charakterystyczna dla napływu bardzo ciepłego powietrza.Takie chmury mają rzeczywiście kształt oka lub UFO i pojawiają się wyłącznie obszarach górskich. Są one zależne od warunków środowiskowych i atmosferycznych, takich jak wiatr i ciśnienie. Chmura taka jest ustawiona równolegle do gór i prostopadle do wiatru, w miejscach obniżonego ciśnienia. Są to chmury, które tworzą się w troposferze, czyli w najniższym z nich warstwy atmosfery.

Podobne chmury pojawiły się w Polsce. Spodek w Tatrach

Na przełomie 2022 a 2023 roku chmury imitujące spodki ufo pojawiły się w Tatrach. Mieszkańcy Podhala wtedy nie mogli uwierzyć własnym oczom. Pojawiły się nad ich głowami chmury imitujące latające spodki. Ludzi byli zaskoczeni tym tajemniczym zjawiskiem na niebie i bali się, że potwierdza to plotki o UFO odwiedzającym to miejsce.

Więcej o: