Więcej o:

zjawisko

Wypowiedzi na forum o:

zjawisko

 • Re: Pogoda, zjawiska atmosferyczne

  Również zjawiska temu towarzyszące były nietypowe, jak na marzec. Front niósł ze sobą szkwał osiągający w porywach nawet ponad 80 kilometrów na godzinę. Temperatura spadła nawet o 15 stopni w ciągu niecałych 2 godzin.

 • Kobiety a zjawisko prostytucji

  Proszę czytać uważnie, sama gram w otwarte karty. Przygotowuję rozdział rozprawy doktorskiej poświęcony temu zagadnieniu, mam pewne hipotezy, ale szukam szerszych inspiracji. A zatem interesuje mnie wyłącznie temat obaw wobec zjawiska prostytucji z punktu widzenia potencjalnego zagrożenia pozycji

 • Re: Pogoda, zjawiska atmosferyczne

  Drugą noc z rzędu nad Polską można było obserwować spektakularną zorzę polarną. To skutek rozbłysków i wyrzutów protuberancji na Słońcu. Zobacz zdjęcia tego niezwykłego zjawiska.

 • Re: Zjawiska paranormalne

  Są to raczej zjawiska o podłożu psychologicznym podbudowywane później propagandą religijną.

 • Re: Pogoda, zjawiska atmosferyczne

  Między północnymi i południowymi krańcami różnice w temperaturze przekraczają 20 stopni. Stąd też mamy cały arsenał zjawisk atmosferycznych. W północnej połowie kraju przy lekkim mrozie przechodzą śnieżyce, a im dalej na południe, tym przechodzą one w deszcz, początkowo marznący.

 • Re: Pogoda, zjawiska atmosferyczne

  Jej oficjalna nazwa to Pannus, jednak używa się także określenia z ang. Scud Cloud. Zjawisko ma wygląd postrzępionych obłoków, które mogą sięgać powierzchni ziemi. Czasem przypomina grzebień, innym razem do złudzenia trąbę powietrzną, od której różni się tym, że nie wiruje.

 • Re: Pogoda, zjawiska atmosferyczne

  Pustynie kojarzą się nam z potwornie gorącym i suchym powietrzem oraz bezkresnymi piaskami. Zdarzają się jednak wyjątki, gdy na najsuchsze obszary na naszej planecie padają obfite deszcze. Ta anomalia prowadzi do niezwykłego zjawiska.

 • Re: Pogoda, zjawiska atmosferyczne

  Polską smagają nie tylko zawieje śnieżne, ale też burze, które o tej porze roku nie należą do częstych zjawisk. Skąd więc wzięły się błyskawice przecinające niebo i ogłuszające grzmoty, które pojawiły się nad wieloma regionami?

 • Re: Pogoda, zjawiska atmosferyczne

  Z całą pewnością mieliście okazję zobaczyć to zjawisko, w większej lub mniejszej skali chociażby podczas letnich wakacji. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych, np. zróżnicowanym zachmurzeniu, efekt ten jest naprawdę spektakularny i może niejednego przerazić.

 • Re: Pogoda, zjawiska atmosferyczne

  Całe rodziny z miasta Rafha w Arabii Saudyjskiej zjeżdżają się na pustynię Nefud, aby ujrzeć i zachwycić się niezwykłym zjawiskiem, które zdarza się bardzo rzadko. Mijająca zima jest nadzwyczaj mokra, a przez to jałowe dotąd piaski pokryły się drobnymi, fioletowymi kwiatkami.