Anginka. Jak ją pielęgnować? Pamiętaj o tych zasadach, a będzie rosła jak szalona

Jak pielęgnować anginkę? Anginka to dość popularna roślina doniczkowa. Często jest też nazywana pelargonią pachnącą. Co ciekawe, wiele osób robi z niej również napar. Jej pielęgnacja wcale nie jest trudna, jednak trzeba pamiętać kilka zasad. Dowiedz się, co jest najważniejsze.

Anginka jest coraz bardziej popularną rośliną doniczkową. Co więcej, wiele osób robi z niej również napary. Jednak aby mogła jak najdłużej cieszyć oczy oraz być użyteczną, trzeba się nią odpowiednio zajmować. Na szczęście wcale nie jest to aż tak trudne. Wystarczy zapamiętać kilka zasad, a anginka będzie kwitła jak szalona.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak ochronić rośliny balkonowe przed chorobami grzybicznymi? Wypróbuj ekologiczny oprysk

Anginka. Jak ją pielęgnować? Zapamiętaj kilka zasad

Jeśli chcesz posiadać anginkę w domu, musisz poznać kilka zasad jej uprawy. Nie są one trudne, ale są podstawą, aby roślina odpowiednio się rozwijała:

  • Miejsce: Anginka preferuje sporo ciepła i światła. Roślina doskonale poradzi sobie na parapecie. Słońce jej nie przeraża, jednak jeśli chcesz wystawić ją na zewnątrz, odpowiednie do tego będzie jedynie ciepłe lato,
  • Temperatura: Anginka lubi ciepło. Temperatura pokojowa będzie najlepsza, 
  • Podlewanie: Roślina najlepiej radzi sobie w stale wilgotnej glebie. Uważaj jednak, aby jej nie przelać, ponieważ może to doprowadzić do gnicia korzeni. Najlepiej podlewać ją raz w tygodniu i sprawdzać wcześniej, czy ziemia jest mokra. 

Co zrobić, aby anginka kwitła? Pamiętaj o nawożeniu

Jeśli chcesz, aby anginka kwitła jak szalona, pamiętaj, żeby ją nawozić. Od marca do września należy nawozić roślinę co dwa tygodnie. Najlepiej używać nawozu do roślin kwitnących. Możesz także samodzielnie wykonać nawóz, na przykład ze skórek banana. Niestety anginka rzadko kwitnie w warunkach domowych, jednak zawsze warto próbować ją pobudzić do rozwoju. 

Więcej o: