Podlewanie draceny nie jest takie proste! Większość osób popełnia ten podstawowy błąd

Co zrobić, aby dracena pięknie rosła? Podlewanie draceny, niezależnie od tego, czy jest to dracena wonna, dracena marginata, czy dracena lucky bamboo jest kluczowe. Poznaj odmiany draceny i dowiedz się jak o nie dbać w warunkach domowych.

Dracena to rodzaj rośliny z rodziny szparagowatych, która ma ponad 180 gatunków. Kwiat ten cieszy się sporą popularnością wśród roślin do uprawy domowej. Jak pielęgnować dracenę? Wyjaśniamy!

Zobacz wideo Zaskocz ukochaną osobę w walentynki. To prostsze, niż myślisz!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Dracena wonna - czym się charakteryzuje? Jak o nią dbać?

Dracena wonna naturalnie występuje w Afryce w ciepłych i wilgotnych lasach tropikalnych. Roślina, charakteryzuje się lancetowatymi liśćmi, których długość może wynosić nawet do 1 metra. Dracena wonna zawdzięcza swoją nazwę słodko pachnącym kwiatom, które wytwarza, jednak w warunkach domowych może być to nieco trudniejsze. Dracena wonna najlepiej czuje się w miejscach z rozproszonym światłem i w temperaturze od 18 do 24 stopni Celsjusza. Pamiętaj o przepuszczalnym i żyznym podłożu z drenażem. Latem roślina powinna być podlewana 2-3 razy w tygodniu, a zimą jedynie co około 8 dni. 

Dracena marginata jak pielęgnować

Dracena marginata to inaczej dracena obrzeżona. Roślina ta charakteryzuje się pięknym dekoracyjnym wyglądem, który idealnie wypełnia wnętrza pomieszczeń w mieszkaniu. Przypomina wyglądem palmę i pochodzi z Madagaskaru. Dracena marginata potrzebuje sporo światła, ale nie może być narażona bezpośrednio na promienie słoneczne. Idealnym miejscem dla draceny będzie okno, gdzie słońce zagląda rano i po południu. Marginata musi mieć temperaturę w graniach od 18 do 25 stopni Celsjusza, w przeciwnym razie liście opadną. Ważną kwestią w uprawie marginaty jest obracanie doniczki co dwa tygodnie, aby ta mogła prosto rosnąć. Dracena będzie wdzięczna za stale wilgotne podłoże.

Dracena Sandera, czyli lucky bamboo

Dracena Sandera to roślina pochodząca z Azji, a jej nazwa zwyczajowa to lucky bamboo, ponieważ w kraju swojego pochodzenia uznawana jest za symbol szczęściaSandera oczekuje bardzo jasnego stanowiska i temperatury od 20 do 24 stopni Celsjusza przez cały rok. Należy pamiętać, że dracena sandera jest wrażliwa na zasolenie, więc musimy uważać z nawożeniem rośliny. 

Dracena: podlewanie. Jak robić to poprawnie?

Niewiele osób wie, że dracena wymaga podlewania 1-2 razy w tygodniu, a zimą nawet rzadziej. Trzeba pamiętać, że po podlaniu rośliny woda nie może zostać na podstawce, ponieważ jej pozostawienie może powodować gnicie korzeni.

Więcej o: