Wlej szklankę do pralki, a już zawsze będą puchate! Genialny sposób na miękkie ręczniki

Wiele osób boi się prać ręczniki przez to, że łatwo je zniszczyć. Jak prać ręczniki żeby pozostały miękkie i puchate? Sposobów jest wiele. Poniżej znajdziesz prosty, tani i skuteczny sposób na pranie ręczników w taki sposób, aby zachowały dawny wygląd.

Puszysty ręcznik po kąpieli to marzenie wielu osób. Niestety swoją miękkość zachowują przez bardzo krótki czas od zakupu. W jakiej temperaturze prać ręczniki, by znów były przyjemne? Sprawdź, co dodać do pralki i jak postępować z tym materiałem.

Zobacz wideo Jak szybko usunąć plamę z czerwonego wina?

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

W ilu stopniach prać ręczniki? Zastosuj się do kilku zasad

Kiepska jakość materiału jest najczęściej spowodowana nieodpowiednim praniem. Wszystkie zalecenie znajdziemy na metce, którą powinniśmy sprawdzić przed wrzuceniem ręczników do pralki. Wystarczy zastosować się do kilku uniwersalnych zasad, by pozostały miękkie przez długi czas: 

  • ręczniki powinno się prać w wysokiej temperaturze, najlepiej od 40 do 60 stopni Celsjusza,
  • nie używaj płynów do płukania i wybielaczy
  • pierz ręczniki przynajmniej raz w tygodniu
  • segreguj pranie kolorystycznie

Dzięki tym zasadom ręczniki będą nie tylko miękkie, ale też porządnie wybrane.

Jak prać ręczniki, by były puchate? Pomogą ci produkty z kuchni

Wielu producentów nie zaleca stosowania proszków i płynów do płukania przy praniu ręczników. Choć sprawdzają się przy innych materiałach, to właśnie one doprowadzają do tego, że ręczniki tracą swoją puszystość i stają się twarde. Zamiast nich lepiej zastosować produkty, które najpewniej mamy już w swoim domu. Świetnie sprawdzi się ocet i soda oczyszczona. Do pojemnika na płyn wsyp trzy łyżki sody, a bezpośrednio do pralki wlej szklankę octu. Te środki nie tylko przywrócą ręcznikom dawną miękkość, ale też zamaskują nieprzyjemny zapach stęchlizny i sprawią, że materiał nie wchłonie zbyt dużej ilości wody.

Jak wybielić ręczniki? Popularny lek rozwiąże ten problem

Wybielacze niestety nie mają dobrego działania na ręczniki. Chemiczne środki powodują, że materiał twardnieje. Na poszarzały kolor najlepiej sprawdzi się aspiryna. Rozpuść około 5-10 tabletek w wiadrze z 5 litrami wody i włóż do niego ręczniki. Namaczaj je przez około 8 godzin, a następnie wypierz stosując się do wcześniej wspomnianych zasad. Ręczniki będą tak puszyste i białe jak świeżo po zakupie.

Więcej o: