Jak prać kurtkę puchową? Tych rzeczy nie rób! Tylko te zasady uchronią ją przed zniszczeniem

Jak prać kurtkę puchową, aby jej nie zniszczyć? Wystarczy jeden błąd, aby stała się zbita i nieładna. Kurtkę puchową ze względu na opady, ale i zapachy na zewnątrz, po maksymalnie roku powinno się wyprać. Podpowiadamy, w jaki sposób uprać kurtkę puchową.

Kurtka puchowa to odzież, która służy nam latami. Ciepłe i zimowe ubrania kojarzą się nam najczęściej z puchem, ponieważ znany jest on ze swoich świetnych właściwości ocieplających. Na aktualną porę roku kurtka puchowa nada się idealnie. Pamiętaj, aby stosować się do wskazówek na metce kurtki! Poznaj sposób na pranie kurtki puchowej.

Zobacz wideo Jak szybko usunąć plamę z czerwonego wina?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak prać kurtkę puchową? Nie używaj tego produktu

Kurtkę puchową można prać w pralce, jednak należy pamiętać, aby nie dokładać do niej innych ubrań! Najlepszą temperaturą na pranie kurtki puchowej jest około 30-40 stopni Celsjusza w programie delikatnym lub takim skierowanym do wełnianych rzeczy. Podczas prania kurtki puchowej nie używaj proszku, ponieważ może on pozostawiać zacieki. Dodatkowo unikaj także płynu do płukania, gdyż powoduje on sklejanie się pierza. Kurtkę puchową po praniu można odwirowywać na maksymalnie 600 obrotach.

Pranie kurtki puchowej ręcznie. To bezpieczny sposób

Jeśli chcesz, możesz wyprać kurtkę puchową ręcznie. W takiej sytuacji odwróć ją na lewą stronę i namaczaj przez około godzinę w wodzie o temperaturze 30 stopni. Piorąc kurtkę puchową ręcznie, nie ugniata jej, ani nie trzyj materiału. Wystarczy, że będziesz ją płukać, a na koniec możesz włożyć ją do pralki na wirowanie, aby pozbyć się nadmiaru wody. Pranie dużych kurtek puchowych ręcznie może być przyczyną deformacji, dlatego najlepiej włożyć kurtkę do pralki i włączyć odpowiedni program, który nie uszkodzi odzieży.

Jak wysuszyć kurtkę puchową? Nie wieszaj jej!

Niestety wiele osób podczas prania kurtki puchowej popełnia ogromny błąd, tj. wiesza kurtkę na wieszaku i czeka, aż wyschnie. Takie postępowanie prowadzi do zbicia się puchu i kurtka się deformuje. Jeśli chcesz wysuszyć kurtkę puchową, najlepiej rozłóż odzież na płaskim podłożu i co kilka godzin możesz rozbijać puch, przewracać kurtkę itp. Jeśli masz suszarkę w pralni, warto po wypraniu kurtki puchowej wysuszyć ją w suszarce bębnowej w maksymalnie 60 stopniach.

Więcej o: