Zamiast do herbaty wsyp to do szamponu! Szybko pożegnasz rzadkie włosy i powitasz bujną czuprynę

Wypadające, osłabione i łamiące się włosy to problem wielu osób. Chyba każdy z nas marzy o tym, by znać sposób na gęste i lśniące kosmyki. Jak dbać o wypadające włosy i zagęścić rzadkie włosy? Istnieją sprawdzone domowe sposoby, które dają efekt "wow".

Aby zaradzić problemowi wypadających włosów, najczęściej sięgamy po drogie i sztuczne kosmetyki ze sklepów. Nie musimy jednak tego robić, ponieważ jest wiele naturalnych, domowych sposobów, które okazują się równie skuteczne. Sprawdź, jak wzmocnić swoje włosy produktem, który każdy ma w swojej kuchni.

Zobacz wideo Ewa Minge zdradziła, jak dba o włosy. Przedłuża je

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Wypadające włosy - jaki jest powód? Sprawdź, co zrobić, by temu zapobiec

Przyczyn wypadających włosów jest wiele. Od nieprawidłowej diety, przez małą ilość witamin, aż po nadmiar stresu. Zdarza się, że powodem jest także zła pielęgnacja oraz nieodpowiednio dobrane kosmetyki. Warto zatem dogłębniej przyjrzeć się jaki tryb życia prowadzimy i spróbować wyeliminować szkodliwe nawyki. Dobry sposobem na wzmocnienie włosów będzie zastosowanie ekologicznych, domowych produktów, które mamy pod ręką. Jedna z metod jest banalnie prosta.

Jak zagęścić włosy domowym sposobem? Zamiast do herbaty wsyp to do szamponu

Najprostszym sposobem na domowy peeling, poprawiającym ukrwienie i pobudzającym cebulki do wzrostu, jest wykorzystanie... cukru. To produkt, który każdy z nas ma w swoim domu. Wystarczy, że dodasz trzy łyżeczki do szamponu i umyjesz nim głowę. Stosuj peeling od dwóch do trzech myć z rzędu i czekaj na efekty. Po paru tygodniach regularnego dbania o fryzurę powinny wyrosnąć nowe cebulki.

Maseczka przeciw wypadaniu włosów. Zrób domową wcierkę z produktów, które masz w kuchni

Aby zahamować proces wypadania włosów i dodatkowo je nawilżyć, by zminimalizować problem wyrywania ich przy czesaniu, wypróbuj ten domowy sposób, znany już przez nasze babcie. Wystarczy, że wykorzystasz produkty, które najprawdopodobniej już posiadasz. Przygotuj samodzielnie wcierkę z jajek i cytryny. Najpierw rozbij dwa jajka, dodaj do nich dwie łyżeczki soku z cytryny i dokładnie wymieszaj. Następnie rozprowadź mieszankę na głowie, zaczynając od nasady włosów, idąc w kierunku końcówek. Maseczkę pozostaw na około 20 minut, po czym dokładnie spłucz. Regularne stosowanie sprawi, że włosy będą bujniej rosły.

Więcej o: