Lesnicy pokazali niecodzienne zdjęcie. "Piękne zwierzęta, które stają się chlubą polskich lasów"

Świetna wiadomość przyszła z nadleśnictwa Tuczno. Pokazał się tam leśny mieszkaniec, którego od jakiegoś czasu obserwowali leśnicy. Fotografie zwierzęcia trafiły na media społecznościowe i natychmiast zwróciły uwagę internautów. Zobaczcie, kto taki pojawił się w okolicach Piły!

Jak donosi Nadleśnictwo Tuczno Lasy Państwowe, niedaleko Piły udało się sfotografować rysia w jego naturalnym środowisku. Zdjęcia są doskonałej jakości i można z nich wywnioskować, że ich autorowi udało się podejść naprawdę bardzo blisko tego pięknego zwierzęcia.

Zobacz wideo „Zamach na polskie lasy" na razie zatrzymany przez Sejm. Czego miała dotyczyć zmiana?

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Nowy mieszkaniec w lasach w okolicach Piły. Zobaczcie zdjęcia rysia!

Jest to dość niecodzienna okoliczność, ponieważ w Polsce występuje w sumie ok. 200 przedstawicieli tego gatunku.

Piękne zwierzęta, które stają się chlubą polskich lasów tak jak wilki. Dla wszystkich powinno być w nich miejsce. Blisko mojego miejsca zamieszkania są wilki od dawna.

- skomentowała jedna z internautek pod postem.

Piękny, ale powiem szczerze - strach do lasu na spacer iść

- dodała inna i dodała, że prawdopodobnie tego kota widziała już w okolicy.

Populacja rysi w Polsce jest zagrożona. Zwierzę jest pod ścisłą ochroną

Ryś euroazjatycki jest obecny w Polsce, choć jego liczebność jest bardzo niska. Ryś był kiedyś powszechny w Polsce, jednak w wyniku działalności człowieka, takiej jak rozwój przemysłu i rolnictwa, oraz polowanie, jego liczebność zmniejszyła się drastycznie. Obecnie ten dziki kot jest objęty ochroną prawną w Polsce i jest uważany za gatunek zagrożony wyginięciem. Ochrona rysia polega na ochronie jego siedlisk, zarządzaniu populacjami oraz monitorowaniu i badaniu tego gatunku. W Polsce prowadzone są także programy reintrodukcji rysia, które mają na celu przywrócenie go do naturalnego środowiska.

Jak wygląda ryś? Podpowiadamy

Ryś euroazjatycki, znany również jako Lynx, jest jednym z największych drapieżników Europy. Należy do rodziny kotowatych, które żyją w lasach Europy i Azji. Ryś euroazjatycki jest największym przedstawicielem rodzaju Lynx, osiągający wagę od 18 do 30 kg. Jego sierść jest ciemnoszara lub brązowa z białymi plamami na piersi i brzuchu. Posiada również charakterystyczne białe "wąsy" i biały kołnierz na szyi. Gatunek jest zagrożony wyginięciem na skutek działalności człowieka, takiej jak rozwój przemysłu i rolnictwa, oraz polowanie na niego.

Więcej o: