Życzenia na wielki dzień. Czego życzyć młodej parze? Podajemy kilka ciekawych inspiracji

Jednym z najlepszych prezentów dla młodej pary, która wkracza na nową, wspólną drogę życia, są szczere życzenia ślubne. Tradycyjnie składane są po ceremonii, zazwyczaj przed kościołem, Urzędem Stanu Cywilnego czy na sali weselnej. Czego możemy życzyć na nowej drodze życia?

Czego życzyć młodej parze? Nie wiesz czego należy, a czego raczej unikać w życzeniach dla nowożeńców? Można wykorzystać do tego gotowe wzory życzeń bądź użyć ich jako szablony do stworzenie własnych, bardziej spersonalizowanych gratulacji. Lepiej się dobrze zastanowić i wybrać takie życzenia, które para młoda na pewno zapamięta.

Zobacz wideo Julia Sobczyńska planuje ślub z dziewczyną? "Może uda się tutaj"

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

W jaki sposób składać życzenia nowożeńcom? Kilka porad

Każdy, kto choć raz pisał życzenia ślubne, wie, że nie jest to tak proste, jak się zdaje. Ciężko znaleźć słowa, które będą w stanie oddać nasze uczucia. Czasem zdarza się, że wystarczy chwila, by znaleźć własny sposób na napisanie życzeń. Istnieje ich całe mnóstwo. Część osób pisze to, co sama chciałaby usłyszeć w swoim wielkim dniu, inni uważają, że humor jest zawsze dobrym pomysłem, a jeszcze inni stawiają na duchowość i tworzą głębokie, często religijne życzenia. Prawdą jest jednak, że każdy oryginalny sposób na życzenia będzie dobrym pomysłem.

Jak napisać życzenia? Idealne i oryginalne

Perfekcyjne życzenia powinny być dopasowane do pary, pełne sentymentu i płynąć prosto z serca. Czasem życzenia ślubne potrafią spędzić sen z powiek gościom weselnym. Dobrym pomysłem zawsze będzie wplecenie jakiegoś cytatu na samym początki lub odwołać się do słów kogoś znanego. Możemy również użyć jakiegoś łączącego nas wspomnienia lub historii. Jeśli brak nam pomysłu obrazek nawiązujący do waszej relacji również świetnie się sprawdzi.

Przykładowe życzenia oraz cytaty do życzeń

Życie razem lżejsze i nabiera smaku,

gdyście się znaleźli niby w korcu maku.

Pilnujcie się teraz i dbajcie o siebie

Bóg Was poprowadzi, będzie Wam jak w niebie.

******

Małżeństwo to piękno -

bycia we dwoje.

Małżeństwo to poszukiwanie -

drogi do celu.

Małżeństwo to skarb -

którym jest Wasza miłość.

Małżeństwo to Wy -

na zawsze razem.

Z najlepszymi życzeniami w dniu Ślubu

******

Moim najwspanialszym osiągnięciem była umiejętność przekonania żony, by wyszła za mnie.

-Winston Churchill

Kiedy już zdecydujesz się spędzić z kimś resztę swojego życia, chcesz, żeby ta reszta życia zaczęła się jak najszybciej.

-Rob Reiner, Kiedy Harry poznał Sally

Więcej o: