Jak sprytnie i bez wysiłku zmienić pościel? Ten genialny trik zajmuje kilka sekund!

Zmiana pościeli potrafi być naprawdę frustrująca. Kołdrę ciężko jest zwykle ułożyć w poszewce. Większość ludzi doskonale zna sposób z trzymaniem za rogi i trzepaniem. Nie jest on jednak zbyt efektywny. Mamy prosty i genialny trik, który pozwoli poradzić sobie z problemem znacznie szybciej.

Zmiana pościeli potrafi być naprawdę frustrująca. Kołdrę ciężko jest ułożyć odpowiednio w poszewce. Często się ona zawija, co prowadzi zwykle do irytacji. Mamy jednak sposób, który powinien pomóc. Wystarczy odpowiednio zwinąć kołdrę, a sama ułoży się w poszewce. Efekt cię zachwyci. 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Prasujesz pościel? Wypróbuj krochmal w sprayu

Jak nawlec poszewkę na kołdrę? Wypróbuj ten prosty trik 

Jeśli frustruje cię zakładanie poszewki na kołdrę, koniecznie wypróbuj ten trik. Użytkownik @louiburke pokazał na TikToku, w jaki sposób można szybko i efektywnie uporać się z pościelą. Wystarczy, że podążysz za poniższą instrukcją: 

  1. Rozłóż pościel na łóżku, zrób to, jak najdokładniej. Możesz użyć żelazka, aby ją trochę wygładzić, 
  2. Następnie połóż kołdrę na poszewce
  3. Zwiń w rulon tak jak naleśnika, 
  4. Następnie otwór poszewki ułóż tak, aby przypominał torbę podróżną, 
  5. Kiedy rulon znajdzie się w środku, zapnij wszystko dokładnie
  6. Teraz wystarczy już tylko rozwinąć rulon

Dzięki temu poszewka będzie od razu nawleczona na kołdrę. To naprawdę prosty i szybki sposób. Koniecznie musisz go wypróbować.

Jak często zmieniać pościel? Warto robić to regularnie

Pamiętaj, że regularna zmiana pościeli jest niesamowicie istotna dla prawidłowej higieny snu. Powinno się to robić regularnie co najmniej raz w tygodniu. Jeśli jednak chorujesz, warto wymienić pościel częściej, ponieważ będzie się ona wtedy znacznie szybciej brudzić. Zwróć także uwagę, kiedy się myjesz. Jeśli robisz to przed położeniem się go łóżka, to pościel możesz wymieniać nieco rzadziej. Jednak jeżeli zwykle bierzesz prysznic rano, to poszewkę należy zmieniać częściej, czasem nawet co kilka dni

Więcej o: