Czy te ubrania można suszyć w suszarce bębnowej? Uważaj, bo są bardzo podatne na zniszczenie

Suszarka bębnowa to przydatne urządzenie, zwłaszcza jeśli chcemy zaoszczędzić czas. Mimo to nie wszystkie materiały nadają się do suszenia za jej pomocą. Zastanawiasz się, czy ubrania vintage można suszyć w suszarce? Sprawdź, co należy zrobić, by pozostawały w nienaruszonym stanie.

Okazuje się, że suszarki bębnowe nie tylko pozwalają nam zaoszczędzić czas, ale także ułatwiają dbanie o delikatne, nawet dużo starsze materiały. Z powodzeniem możemy suszyć nimi ubrania vintage, ale pod pewnymi warunkami. Sprawdź, czym się kierować, by materiały zachowały swoją jakość.

Zobacz wideo Czy ręczniki trzeba prać co kilka dni? [NaZdrowie]

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Czy suszarka bębnowa niszczy ubrania? Jak jej używać, by cieszyć się wysokiej jakości materiałem

Nowoczesne suszarki nie tylko pielęgnują tkaniny, ale także pozwalają pozbyć się zagnieceń. Posiadają również rozmaite programy, które możemy dopasować w zależności od suszonych materiałów. Między innymi wśród dodatkowych opcji znajdziemy pielęgnowanie ubrań wykonanych z naturalnych, szlachetnych materiałów, które posiadamy w swoich szafach od bardzo dawna. Aby mieć pewność, że prawidłowo używamy sprzętu, powinniśmy zawsze czytać metki na ubraniach i regularnie ją czyścić (zarówno filtr wymiany ciepła, jak i filtr wyłapujący zanieczyszczenia).

Czy te ubrania można suszyć w suszarce bębnowej? Ciuchy vintage są szczególnie podatne na zniszczenia

Jak najbardziej nawet ubrania w stylu vintage mogą być wykorzystywane w suszarce bębnowej. Należy jednak zawsze zwrócić uwagę na odpowiedni program. Dzięki temu możemy suszyć praktycznie wszystko, nawet koronkową bieliznę. Przydatną praktyką, w przypadku starszych ubrań, będzie pomijanie prania w pralce. Często kurtki puchowe nie potrzebują moczenia, dlatego od razu możemy włożyć je do suszarki i uruchomić program parowy. Sprawia on, że pozbywamy się z tkanin nieprzyjemnych zapachów oraz odświeżamy je i dezynfekujemy.

Jak prać ubrania z lumpeksu? Stosuj się do tych porad, a nacieszysz się nimi dłużej

Nie tylko suszenie pozwala nam na odpowiednie dbanie o starsze ubrania. Warto pielęgnować je już na etapie prania. Szczególną troską powinniśmy otaczać ubrania z lumpeksu, które często nie posiadają metek. Dla bezpieczeństwa pierzmy je w occie, który nie wpływa na strukturę materiału, a ponadto pozwala zniwelować nieprzyjemny zapach second-handu. Dla pewności delikatniejsze tekstylia możemy wyprać ręcznie. Istotne jest również segregowanie ubrań wedle materiałów.

Więcej o: