Dlaczego skrzydłokwiat żółknie? Znamy odpowiedź na to pytanie. Podpowiemy, co z tym zrobić

Skrzydłokwiat: Przesadzanie wcale nie jest aż tak trudne. Mimo to wiele osób często zadaje sobie pytanie: Dlaczego skrzydłokwiat żółknie? To niestety może się czasem zdarzyć. Podpowiemy ci jak o niego odpowiednio zadbać, a będzie pięknie i bujnie rosnąć.

Skrzydłokwiaty to piękne rośliny, które coraz częściej ozdabiają wnętrza mieszkań. Choć ich pielęgnacja nie jest trudna, to czasem zdarza się, że mogą żółknąć. Jeśli masz ten problem, podpowiemy ci, co należy zrobić. Roślinę można jeszcze uratować.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Zadbaj o swoje rośliny, by żyły dłużej i pozostawały świeże

Dlaczego skrzydłokwiat żółknie? Zwykle chodzi o światło

Jeśli twój skrzydłokwiat żółknie, najczęściej może chodzić o nadmiar światła. Roślina najlepiej poradzi sobie w półcieniu. Dobrze sprawdzi się także światło rozproszone. Uważaj jednak na bezpośrednie promienie słońca, ponieważ mogą one poparzyć roślinę, co doprowadzi do jej śmierci. Zdarza się jednak, że przyczyna żółknięcia skrzydłokwiatu jest zupełnie inna.

Dlaczego skrzydłokwiat żółknie? Powodem mogą być szkodniki

Szkodniki również mogą przyczyniać się do żółknięcia liści skrzydłokwiatu. Roślinę najczęściej atakują przędziorki. Jeśli więc zauważysz na skrzydłokwiecie drobne pajęczynki, a jego liście zaczną żółknąć, to znak, że zalęgły się w nim szkodniki. Należy wtedy opryskać roślinę

Skrzydłokwiat: Przesadzanie to podstawa pielęgnacji. Należy robić to raz w roku

Jedną z podstawowych potrzeb, którą należy zapewnić tej roślinie, jest coroczne przesadzanie. Zapobiega ona właśnie żółknięciu liści i innym problemom. Wbrew pozorom wcale nie jest to trudne. Wystarczy tylko pamiętać o tych kilku rzeczach: 

  • Przesadzanie wykonuj co roku w okolicach lutego i marca
  • Skrzydłokwiat przesadzaj zawsze do doniczki, która jest o numer większa
  • Zapewnij roślinie podłoże na bazie torfu
  • Ziemia musi być przepuszczalna,
  • Pamiętaj, że jeśli roślina nie zwiększa już swoich rozmiarów, to przesadzanie nie jest konieczne i nie warto jej wtedy ruszać. 
Więcej o: