Pierwsza żona Dygata doskonale wiedziała o kochance za ścianą. Przyjaźniła się z Jędrusik

Pierwsza żona Dygata doskonale wiedziała o kochance za ścianą. Pisarz przyprowadzał ją do domu w czasie obecności żony. Z czasem Jędrusik zamieszkała z małżeństwem. Dla Władysławy Nawrockiej zdecydowanie nie było to łatwe. Kim była pierwsza żona Dygata?

Władysława Nawrocka była pierwszą żoną Stanisława Dygata. Jednak życie małżeńskie nie było usłane różami. Pierwsza żona Dygata doskonale wiedziała o kochance za ścianą. Przez pewien okres obydwie kobiety nawet się przyjaźniły. Kim była Władysława Nawrocka?

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo

Kim była Władysława Nawrocka? Aktorka z wilczym biletem 

W czacie okupacji niemieckiej Władysława Nawrocka pracowała w teatrze, który znajdował się pod ścisłym nadzorem władz niemieckich. Po wojnie aktorka została osądzona przez Związek Artystów Scen Polskich i otrzymała wilczy bilet. Z tego powodu przez dłuższy czas nie była w stanie znaleźć stałej pracy. Z pomocą przyszedł mąż, Stanisław Dygat. W teatrze "Wybrzeże" udało im się bowiem znaleźć stałą pracę. Okazało się, że odmieni to życie aktorki. Niestety nie na lepsze.

W nowej pracy małżonkowie poznali Jędrusik. Koleżanka z pracy okazała się koszmarem dla Nawrockiej

W nowej pracy Władysława Nawrocka poznała Kalinę Jędrusik. Szybko zaprzyjaźniła się z koleżanką z zespołu. Jednak nie tylko Nawrocka polubiła dziewczynę. Jej mąż również bardzo się nią zauroczył. Niestety okazało się, że zbyt mocno. Małżeństwo pisarza i aktorki nigdy nie było zgodne. Oboje co chwila się kłócili i rozstawali, po czym na nowo schodzili. Córka małżeństwa do dziś ma za złe rodzicom, jak wyglądało ich życie. Nic więc dziwnego, że Dygat zauroczył się w innej kobiecie. Nieprędko jednak poprosił o rozwód.

Władysława Nawrocka wiedziała o Jędrusik. Zdawała sobie sprawę co dzieje się za ścianą

Dygat niespecjalnie przejmował się żoną i regularnie sprowadzał kochankę do wspólnego domu. W pewnym momencie Jędrusik wprowadziła się nawet do niewielkiego mieszkania małżeństwa, gdzie mieszkała już między innymi matka Nawrockiej. Po pewnym czasie doszło jednak do rozwodu, po którym aktorka wyszła jeszcze raz za mąż. Niestety nie udało się jej w karierze aktorskiej. Zmarła w Dallas w Stanach Zjednoczonych, w wieku 89 lat.

Więcej o: