Mural w Tilburgu najpiękniejszym na świecie! Akcja społeczna przykuła uwagę nie tylko Holendrów

Mural w Tilburgu został uznany za najpiękniejsze dzieło sztuki ulicznej na świecie w 2022 roku. Konkurs został zorganizowany przez Street Art Cities. Co więcej, zwycięskie dzieło, ma również ważny przekaz. Zdobył on ogromne uznanie wśród społeczeństwa.

Niesamowity mural w Tilburgu wygrał niedawno konkurs zorganizowany przez Street Art Cities. Jednak nie tylko jego piękno przyciąga uwagę. Mural ma również bardzo ważny przekaz dla społeczeństwa. Sztuka uliczna to bardzo ważny element kultury w dzisiejszych czasach. Koniecznie dowiedz się więcej. 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Mural na żywo Sport.pl

Najpiękniejszy mural został ogłoszony. Malunek na ścianie w Holandii wygrał konkurs

Mural w Tilburgu znajduje się na południu Holandii. Został on uznany za najpiękniejsze dzieło sztuki ulicznej w 2022 roku. Konkurs jak co roku przygotowała organizacja Street Art Cities. Określa ona siebie mianem "największej społeczności sztuki ulicznej na świecie". Co ciekawe mural ma ważny przekaz dla społeczeństwa. 

 

"Chcemy pokazać tą grafiką, że odpady nie istnieją. Każdemu z nich można dać drugie życie". Ekologia jest naprawdę ważna

Mural podbił serca wielu osób. Jednak co ważne, ma on również bardzo ważny przekaz. Jak możemy przeczytać na portalu omroepbrabant.nl, twórcy grafiki wypowiadają się o grafice następująco: "Chcemy pokazać tą grafiką, że odpady nie istnieją. Każdemu z nich można dać drugie życie". Ekologia jest niesamowicie istotna w dzisiejszym świecie. Recykling to jej ważna część. Według autorów muralu, śmieci nie istnieją, wszystko można ponownie wykorzystać. 

Ekologia jest bardzo ważna. Nasza populacja produkuje wiele śmieci

Aktualnie społeczeństwo produkuje naprawdę sporo śmieci. W Polsce jest to około 300 kilogramów odpadów na osobę w skali roku. Niestety recyklingowi jest poddawanych jedynie 30% z nich. Nie wpływa to zbyt dobrze na środowisko. Przez składowiska odpadów powstają pożary, które często niszczą lasy, czy pola. Co więcej, wśród śmieci można znaleźć wiele toksycznych i niebezpiecznych substancji, na przykład chemikalia, czy na przykład azbest. Warto więc segregować odpady, aby zmniejszać skalę problemu.

Więcej o: