Rozłóż kasztany na parapecie i pozbądź się popularnego problemu. Tak unikniesz niechcianych gości

Kasztany możemy wykorzystać na wiele różnych sposobów: zrobić z nich jesienne ozdoby, wrzucić do prania lub użyć do ściemniania włosów. Nie każdy jednak wie, że są również doskonałym odstraszaczem znienawidzonych szkodników. Sprawdź, co musisz zrobić.

Kasztany nie tylko ładnie wyglądają jako domowa ozdoba, ale mogą również pomóc w popularnym o tej porze problemie. Są bowiem doskonałym odstraszaczem pająków, które zimą kryją się w naszych mieszkaniach. Sprawdź, dlaczego kasztany odstraszają insekty i jakie inne humanitarne sposoby możesz wykorzystać, by pozbyć się pająków.

Zobacz wideo Pająki, mrówki, mole... Sprawdź, jak domowymi sposobami pozbyć się insektów

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Rozłóż kasztany na parapecie. Darmowy odstraszacz na pająki, który znajdziesz na spacerze

Zebrane na spacerach kasztany idealnie posłużą nie tylko jako dekoracja. Możesz wykorzystać je do wielu przydatnych domowych sposobów, a jednym z nich jest odstraszacz pająków. Jak go zrobić? To banalnie proste. Wystarczy, że położysz kasztany na parapecie lub w miejscach, z których insekty mogą wejść do domu. Delikatny zapach kasztanów skutecznie je zniechęci.  Dla lepszego efektu można je delikatnie naciąć, by woń była intensywniejsza. Pająki nienawidzą aromatu kasztanowca, dlatego z pewnością nie zawitają w naszym domu.

Nie tylko owoce kasztanowca. Te zapachy to sposób na pająki!

Kasztany to nie jedyny zapach, którego nienawidzą pająki. Jeśli nie masz ich pod ręką, równie dobrze możesz użyć mięty, lawendy lub drzewa herbacianego. Mięte i lawendę możesz postawić świeżą, ususzoną lub zakupić olejek eteryczny. W przypadku olejku należy wymieszać go z wodą w proporcjach 1:9 i przelać do butelki z atomizerem, po czym spryskać miejsca, w których zazwyczaj pojawiają się owady.

Jak pozbyć się pająków? Te produkty masz w domu

Kolejnym humanitarnym sposobem na pozbycie się pająków jest użycie soku z cytryny. Podobnie jak w przypadku olejków eterycznych należy wlać go do atomizera i spryskać nim kąty, okolice drzwi oraz okien. Ponadto cytryna odstraszy nie tylko pajęczaki, ale również mrówki, a nawet myszy. Ocet również jest doskonałym, uniwersalnym odstraszaczem. Jego zapachu nie lubi praktycznie żaden owad i zwierzę. Jeśli nie chcesz tak intensywnie odczuwać jego woni, możesz dodać do atomizera parę kropelek olejku eterycznego, najlepiej jednego z tych, których nie tolerują pająki.

Więcej o: