Jak kupić pomarańcze bez pestek? Pamiętaj o tym szczególe, a nigdy nie będziesz mieć tego problemu

Zastanawiasz się, jak możesz kupić pomarańcze bez pestek? Mamy sposób, który pozwoli ci zawsze znaleźć idealne owoce. Wystarczy, że zwrócisz uwagę na pewien szczegół, a pestki już nigdy nie będą zaburzać ci przyjemności z jedzenia owocu. Koniecznie dowiedz się więcej na ten temat.

Pomarańcze to owoce, które wielu ludzi naprawdę uwielbia. Szczególnie soki o tym smaku, są jednymi z najbardziej ulubionych. Jednak do przygotowania takiego napoju, najlepsze będą pomarańcze bez pestek. Jeśli zastanawiasz się, jak możesz odróżnić owoce już w sklepie, podpowiemy ci, na co zwrócić uwagę. 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Lubisz pomarańcze? To świetnie! Sprawdź, jak możesz wykorzystać ich skórkę

Jak kupić pomarańcze bez pestek? Zwracaj uwagę na te kilka rzeczy

Jeśli zastanawiasz się jak sprawdzić, czy pomarańcza ma w sobie pestki, mamy dla ciebie rozwiązanie. Katarzyna Bosacka podsuwa na swoim instagramowym profilu pewne rady, które pomogą w trakcie zakupów. Wystarczy, że dokładnie przyjrzysz się skórce owoców. U dołu pomarańczy powinna znaleźć się charakterystyczna bruzda. Katarzyna Bosacka określiła ją jako "pępek" owocu. Jeśli odmiana, którą kupujesz, nazywa się "Navelina", to możesz mieć pewność, że kiedy zauważysz tę charakterystyczną cechę, to nie będzie mieć ona pestek. To najłatwiejszy sposób, na odróżnienie pomarańczy. Jednak nie tylko na tę cechy powinno się zwracać uwagę. 

 

* Urzędnicy zdefraudowali fundusze na odbudowę. SBU sprawdza 80 obiektów

Na co warto zwracać uwagę, kiedy kupujesz pomarańcze? Kolor też jest ważny

Nie tylko pestki są istotne przy zakupie owocu. Najpewniej chcesz również, aby pomarańcze były soczyste i słodkie. Tutaj również mamy podpowiedzi. Kolor i grubość skórki są bardzo ważne. Zwracaj uwagę na to, czy pomarańcza jest żywo pomarańczowa. Blade nie będą tak samo dobre. Warto unikać także zbyt grubej skórki. Pamiętaj też, że można je wykorzystać po spożyciu owocu. 

Płyta indukcyjna Jak wyczyścić płytę indukcyjną? Sięgnij po ten owoc, a będzie lśnić

Więcej o: