Jak wyczyścić przypalone żelazko? Weź 2 złote i biegnij do sklepu. W mig pozbędziesz się problemu

Czym wyczyścić przypalone żelazko? To pytanie nurtuje wiele osób, gdy zobaczą ogromną plamę na ubraniu po prasowaniu. Przypalone żelazko potrafi przysporzyć wielu problemów i nerwów. Poznaj tanie i skuteczne domowe sposoby na usunięcia przypalenia na żelazku.

Żelazko, które posiada przypalenia, można uratować dzięki domowym sposobom. Czym wyczyścić przypalone żelazko? Poznaj triki, które przywrócą twojemu żelazku stare funkcje na nowo!

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak wyczyścić żelazko? Nasącz ściereczkę w tym roztworze

Przypalone żelazko w łatwy sposób możesz wyczyścić za pomocą produktu, który z pewnością masz w kuchennej szafce! Ściereczkę wystarczy namoczyć w occie i przetrzeć nią przypaloną plamę na żelazku. Drugą opcją z użyciem octu jest wlanie go do miski z ciepłą wodą w proporcjach 50:50, a następnie przelanie całości do pojemnika w żelazku. Kolejny krok to uruchomienie w urządzeniu funkcji parowania. Ocet ma silne właściwości odkamieniające, więc świetnie nada się do czyszczenia żelazka.

Uporczywe przypalenie na żelazku? Dodaj dwie łyżeczki tego produktu

Na uporczywe przypalenia na żelazku sposób z octem może okazać się za słaby. W takiej sytuacji warto wypróbować drugi domowy sposób, który świetnie radzi sobie z przypaleniami. Dwie łyżeczki sody oczyszczonej wymieszaj z wodą destylowaną, tak aby uzyskać papkę. Tak przygotowaną pastą posmaruj przypalone miejsce na żelazku i odczekaj około 15 minut. Po tym czasie wytrzyj ściereczką papkę z żelazka. Ten sposób można wykonywać tylko na żelazkach stworzonych ze stali. 

Koniec z przypaleniami! Wybierz żelazko parowe

Jeśli co chwilę twoje żelazko ulega przypaleniu, warto pomyśleć nad kupnem żelazka parowego! Ten rodzaj urządzenia jest wybierany coraz częściej zamiast klasycznego żelazka, gdyż prasuje się nim  bardzo wygodnie i nie przypala się tak często. To właśnie żelazko parowe świetnie nada się do prasowania dużej ilości grubych i opornych do rozprostowania tkanin. 

Więcej o: