Jak pielęgnować figowiec bengalski? Stosuj się tych zasad, a kwiat zachowa swoje zielone liście

Figowiec bengalski czy figowiec sprężysty? Jak dbać o figowiec benjamina? Rośliny te nie są trudne w uprawie, jednak warto mimo to wiedzieć, co robić, aby figowiec rósł pięknie i zdrowo przez cały rok.

Figowiec to roślina, która cieszy się sporą popularnością. To właśnie figowiec może być kwiatem dla początkującego ogrodnika domowego. Uprawa figowca nie jest skomplikowana, ale warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Jak dbać o figowiec? Jaki figowiec wybrać? Poznaj różne rodzaje figowca i wybierz odpowiedni dla siebie.

Zobacz wideo Jak dbać o kwiaty w wazonie, aby długo były piękne?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Figowiec bengalski - jak dbać? O tym musisz pamiętać, a roślina będzie bujna 

Figowiec bengalski to piękna roślina domowa o niebywałym ulistnieniu. Naturalne środowisko figowca bengalskiego to tereny Indii i Sri Lanki. Figowiec bengalski najlepiej czuje się w temperaturze od 18 do 24 stopni Celsjusza. Roślina uwielbia wilgotność, dlatego warto ją co jakiś czas spryskiwać wodą. Podlewanie figowca bengalskiego powinno następować wtedy, gdy górna warstwa podłoża jest sucha. Pamiętaj, aby zapewnić roślinie żyzną i przepuszczalną glebę.

Figowiec benjamina - pielęgnacja rośliny dla nowicjuszy. Jaka temperatura będzie dla niego najlepsza?

Figowiec benjamina to roślina, której należy zapewnić temperaturę pokojową, a w okresie jesienno-zimowym najlepiej, gdy będzie ona wynosiła od 10 do maksymalnie 18 stopni Celsjusza. Co ciekawe figowiec benjamina nie przepada za zbyt dużą ilością wody, dlatego należy uważać z jego podlewaniem. Przelanie rośliny sprawi, że jej liście zaczną żółknąć. Figowiec benjamina podobnie jak figowiec bengalski bardzo lubi zraszanie liści wodą.

Figowiec sprężysty. Ta roślina odmieni wnętrze mieszkania

Figowiec sprężysty przybył do nas z Półwyspu Indyjskiego. W swoich naturalnych środowiskach roślina osiąga nawet do 30 metrów wysokości. W warunkach domowych, roślina może urosnąć nawet do sufitu. Figowiec sprężysty charakteryzuje się silnymi i skórzastymi liśćmi, które nadają każdemu pomieszczeniu oryginalności. 

Więcej o: