Wypadają ci włosy? Dodaj kilka kropel tego produktu, a kosmyki będą rosły jak nigdy wcześniej

Co na rzadkie włosy? Wypadające włosy to zmora wielu kobiet i mężczyzn. Z tą przypadłością mierzy się duża liczba osób, jednak można temu zaradzić! Same szampony czy odżywki nie pomogą w zagęszczeniu włosów. Poznaj domowe i skuteczne sposoby na wypadające i rzadkie włosy.

Na gęstość włosów ma wpływ wiele czynników, np. to jak się odżywiamy, czego używamy do pielęgnacji włosów i skóry głowy, jak często korzystamy z urządzeń takich jak prostownica i czy jesteśmy częstymi klientami salonów fryzjerskich. Jak zadbać o wypadające i rzadkie włosy? Poznaj nasze domowe sposoby!

Zobacz wideo Jak zapleść włosy bez gumki?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Te nawyki poprawią kondycję twoich włosów. Zacznij od tego

Jeśli chcesz mieć zdrowe i piękne włosy, zacznij na początek od odpowiednich nawyków, które poprawią kondycję twoich włosów.

  1. Pożegnaj spanie z mokrymi włosami. Wysusz włosy przed pójściem spać lub umyj je tak, aby zdążyły wyschnąć. Mokra skóra głowy to idealne miejsce dla rozwoju bakterii.
  2. Stosuj bawełniane poszewki na poduszkę, które będą delikatne dla pasm włosów. 
  3. Nie myj włosów gorącą wodą, używaj letniej lub zimnej.
  4. Nie przesadzaj z częstotliwością używania prostownicy, lokówki itp. 
  5. Warto stosować naturalne kosmetyki bez barwników i SLS-ów.

Domowa wcierka do włosów. Dzięki temu twoje włosy będą zdrowe i gęste

Odpowiednia pielęgnacja to klucz do sukcesu na drodze do gęstych, zdrowych i odżywionych włosów. W pielęgnacji włosów powinno znaleźć się również miejsce na wcierki do skóry głowy, którą możesz stworzyć w domu w prosty sposób. Do domowej wcierki wykorzystaj jedną kropelkę kropli żołądkowych, którą rozcieńcz z trzema łyżkami wody. Tak przygotowaną miksturę możesz wcierać w skórę głowy za pomocą dłoni lub specjalnego masażera. Po kilku minutach umyj włosy szamponem. Wcierka z kropli żołądkowych wzmocni pasma włosów.

Jak zadbać o włosy? Nałóż to na pasma na całą noc i zobacz różnicę

Dbając o włosy, nie powinno zapominać się o zabiegu, który świetnie wpływa na ich kondycję. Mowa tu oczywiście o olejowaniu włosów. W przypadku, gdy twoje włosy są bardzo rzadkie, suche i wypadają, idealnie sprawdzi się tu olej imbirowy lub musztardowy. Olej należy rozprowadzić na całej długości włosów i pozostawić na kilka godzin lub najlepiej na całą noc. Po tym czasie należy zmyć olej i umyć głowę. Przy zmywaniu oleju z włosów warto użyć odżywki emolientowej.

Przed zastosowaniem domowych zabiegów, warto skontaktować się ze specjalistą, aby upewnić się, że taka pielęgnacja będzie odpowiednia dla twoich włosów. 

Więcej o: