Dokarmianie bezdomnych kotów. Jak prawidłowo to robić? Uważaj na te produkty, bo mogą im zaszkodzić

Karmienie bezdomnych kotów wcale nie jest tak proste, jak się wydaje. Nie wystarczy wyrzucić im resztek z obiadu. Wręcz przeciwnie, niektóre produkty mogą bardzo mocno im zaszkodzić. Dlatego, jeśli chcemy pomagać, róbmy to z głową. Sprawdź, czym możemy dokarmiać koty, a czego lepiej unikać.

Bezdomne koty to częsty widok na ulicach i w parkach. Chociaż niektóre z nich radzą sobie same, wiele potrzebuje pomocy w zapewnieniu im wystarczającej ilości jedzenia i wody. Zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Jednak, aby dać im zdrowe posiłki, musimy wiedzieć, jakie pokarmy są dla nich odpowiednie. W przeciwnym razie możemy im zaszkodzić.

Zobacz wideo Czy istnieje coś słodszego niż mały kotek? Zdecydowanie nie

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Czego nie powinniśmy dawać bezdomnym kotom? Uważaj na te produkty, bo mogą im zaszkodzić

Choć wydaje się to oczywiste, nie powinniśmy dokarmiać bezdomnych kotów zepsutym jedzeniem. Unikajmy również dawania im resztek potraw, w których mogą znaleźć się kości oraz mocno doprawione dania. Nie powinny spożywać także mleka i nabiału. Chociaż warzywa i owoce są dobre dla ludzi, nie mogą występować w diecie kota, gdyż prowadzą do nieprawidłowego trawienia. Podobnie powinniśmy unikać dokarmiania makaronami, kaszami i chlebem.

Wołodymyr Zełenski w Wielkiej Brytanii Wyjątkowy prezent od Zełenskiego. "Mamy wolność, dajcie nam skrzydła"

Dlaczego powinniśmy dbać o dietę bezdomnych kotów? To bardzo ważne

Bezdomny mruczek nie może liczyć na stałą opiekę człowieka i jeśli się rozchoruje, nie zostanie zabrany do weterynarza. Dlatego powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na to, czym dokarmiamy kota. Nieodpowiednie jedzenie doprowadzi do problemów zdrowotnych, z którymi sam sobie nie poradzi. Ponadto bezdomne koty często cierpią z powodu niedożywienia i braku dostępu do odpowiednio zróżnicowanych pokarmów. Dbając o ich dietę, możemy pomóc im utrzymać dobre zdrowie i zapobiec wielu chorobom.

Jak powinien wyglądać dom, w którym mieszka kot? O tym musi pamiętać każdy właściciel tego pupila Jak powinien wyglądać dom, w którym mieszka kot? O tym trzeba pamiętać

Dokarmianie bezdomnych kotów. Co najlepiej im podawać, by były zdrowe?

Co zatem podawać kotom, by były zdrowe? Karmę. To najlepszy wybór, gdyż zawiera ona wszystkie potrzebne składniki odżywcze, takie jak białka, tłuszcze i witaminy. Poza tym koty są mięsożercami i potrzebują białka, aby utrzymać zdrowie. Można im więc podawać chude, niedoprawione mięso, takie jak kurczak lub indyk. Upewnij się także, że zawsze mają świeżą wodę do picia. Wbrew pozorom wcale nie jest im łatwo znaleźć źródło napojenia.

Kot Ciekawostki na temat kotów. Poznaj niebanalne fakty na temat kotów

Więcej o: