Kot maine coon: olbrzym o sercu labradora. Jego rozmiary są wielkie i przewyższają nawet psy

Kot maine coon: olbrzym o sercu labradora. Ich rozmiary są kosmiczne. Często przewyższają nawet psy. Warto jednak wiedzieć, że ich serca również są ogromne. To koty o cudownej osobowości. Jeśli szukasz pupila, który lubi się przytulać, to rozważ tę rasę. Kot maine coon spełni twoje oczekiwania.

Maine coony to koty o olbrzymich rozmiarach. Miłośnicy futrzastych czworonogów są często oszołomieni ich wielkością. Co więcej, ich serca są równie ogromne. Ta rasa ma cudowną osobowość i uwielbia spędzać czas z właścicielem. Jeśli więc szukasz kota w tym typie, maine coon może być dobrym wyborem. 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Koty kochają pudełka. Najlepiej, gdy są... trochę za małe

Kot maine coon: Jego rozmiary są niesamowite. To prawdziwe olbrzymy

Jeśli interesujesz się kotami, to na pewno znasz szczególną cechę maine coonów, która wiele osób wprawia w osłupienie. Ich rozmiary są ogromne. To prawdziwe olbrzymy wśród kotów, a co więcej często przewyższają również psy. Waga dorosłych osobników również jest okazała. Potrafią przebić nawet 10 kilogramów. Jednak nie tylko to jest w nich zachwycające.

 

Kot maine coon: Ich futro naprawdę zachwyca. Długość i kolory są niesamowite

Maine coony posiadają bardzo długie i gęste futro. Należy o nie szczególnie dbać, często czesząc pupila. Warto jednak również wiedzieć, że ma ono wiele wersji kolorystycznych. Maine coony mają cztery kolory podstawowe: czarny, niebieski, rudy i kremowy. Posiadają również, aż 6 typów umaszczeń: umaszczenia jednolite, szylkretowe, z białym, srebrzyste, złociste i "tabby".

Kot maine coon: olbrzym o sercu labradora. Ich osobowość potrafi rozczulić

Maine coon to kot o olbrzymich rozmiarach i olbrzymim sercu. To tak zwane "łagodne olbrzymy". To potulne pupile, które bardzo przywiązują się do właściciela. Chętnie spędzają z nim czas, a czasem potrafią swoimi pomysłami rozczulić i rozbawić do łez. Jeśli szukasz kota, który chętnie będzie się przytulać oraz bawić, to koniecznie rozważ tę rasę. Co więcej, warto wiedzieć, że maine coony doskonale sprawdzą się dla dzieci. To bardzo cierpliwi towarzysze, którzy godnie znoszą wszelkie pomysły młodych właścicieli. 

 
Więcej o: