Co zrobić, żeby włosy się nie elektryzowały? Ten trik rozwiąże problem. Efekty cię zaskoczą

Elektryzujące się włosy to odwieczny problem, który potrafi doprowadzić do irytacji. Dlaczego włosy się elektryzują? Jak ujarzmić elektryzowanie się włosów? Poznaj triki na piękne włosy, które sprawią, że problem elektryzujących się pasm zniknie w kilka chwil.

Elektryzujące się włosy to zmora, która najczęściej dotyka kobiety i mężczyzn w okresie jesienno-zimowym. Co stosować na elektryzujące się włosy? Dlaczego włosy się elektryzują? Już wyjaśniamy!

Zobacz wideo Ania Starmach testuje sposób na elektryzujące się włosy

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Elektryzujące się włosy. Poznaj przyczynę i zacznij działać

Elektryzujące się włosy to spora udręka szczególnie wtedy, gdy wychodzimy na miasto z przyjaciółmi czy mamy spotkanie biznesowe. Dlaczego włosy się elektryzują? Oto jedne z głównych przyczyn:

  • Pasma włosów są przesuszone i zniszczone.
  • Włosy są świeżo po umyciu.
  • Noszenie czapki sprawia, że włosy mogą się elektryzować.
  • Suszenie włosów suszarką.
  • Czesanie kosmyków plastikową szczotką.
  • Brak odpowiedniej pielęgnacji.

Domowy sposób na elektryzowanie się włosów. Zawiń i włóż do kieszeni

Świetnym sposobem na elektryzujące się włosy jest trik z wykorzystaniem folii aluminiowej! Jeśli twoje włosy często się elektryzują, noś przy sobie zwiniętą w kulkę folię aluminiową. Małą kulką należy potrzeć delikatnie włosy od nasady do dołu, to powinno sprawić, że włosy będą się mniej elektryzować.

Jak zadbać o elektryzujące się włosy? Te nawyki poprawią kondycję twoich włosów

Każdy rodzaj włosów jest podatny na elektryzowanie. Jednak można z tym walczyć i zmniejszyć częstotliwość elektryzowania się włosów np. poprzez odpowiednią pielęgnację. Świetnym pomysłem będzie botoks na włosy, który odbudowuje zniszczone struktury włosa. Cyklicznie warto również poddawać włosy olejowaniu, co sprawi, że będą one bardziej nawilżone. Do mycia włosów używaj letniej lub zimnej wody, gorąca woda szkodzi włosom.

Więcej o: