Kot bengalski: lubi zabawy i rzadko choruje. Sprawdź, co go łączy z dzikimi zwierzętami

Na świecie żyją różne rasy kotów: kot syjamski, kot perski, kot maine coon czy sfinks. Jednak to kotek bengalski, od samego urodzenia najbardziej przypomina dzikie zwierzę a ze względu na wygląd i temperament porównywany jest do lamparta. Poznaj tę rasę!

Kot bengalski to wyjątkowa i piękna rasa. Zwierzęta te znane są ze swojego dzikiego wyglądu, inteligencji i figlarnej osobowości. "Bengalczyki" stają się coraz bardziej popularne w ostatnich latach ze względu na ich egzotyczny wygląd i towarzyską osobowość.

Zobacz wideo "Król tygrysów" - film dokumentalny o hodowlach wielkich kotów [ZWIASTUN]

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kot bengalski w mieszkaniu. Czy warto zainteresować się tą rasą?

Niezależnie od tego, czy szukasz towarzysza, czy zwierzaka wystawowego, koty bengalskie z pewnością wniosą radość do Twojego życia. Ale zanim przywieziesz jednego do domu, ważne jest, aby poznać długość życia kota bengalskiego, wielkość i koszty zakupu.

Koty bengalskie są obecnie jednymi z najpopularniejszych kotów hybrydowych na świecie. Są hybrydą kotów domowych, głównie egipskiego Mau i azjatyckich lampartów. Dorastają do 35 cm wysokości. Dorosły osobnik męski waży 7-9 kg, a samice 3-5 kg. "Bengalczyki" niepowtarzalny wygląd, który sprawia, że są pożądane przez wielu właścicieli kotów.

Hodowla zwierząt. Jeśli kupujesz rasowe zwierzę, rób to u wiarygodnego hodowcy!

Jeśli szukasz kota bengalskiego, powinieneś rozważyć zakup kota od renomowanego hodowcy. Koszt zakupu rasowego kociaka bengalskiego może się różnić w zależności od jego wieku, płci, umaszczenia i innych czynników. Cena kota bengalskiego z rodowodem to wydatek od 3000 złotych wzwyż. Pamiętaj, aby zwierzak miał aktualne badania i szczepienia i pochodził od wiarygodnego hodowcy. To da ci pewność, że pupil będzie zdrowy.

 

 Kot w pustym mieszkaniu. Jaki temperament ma "Bengalczyk"

Opieka nad takim zwierzakiem może być zarówno ekscytującym, jak i trudnym zadaniem. Kot tej rasy jest bardzo żywiołowy, ruchliwy i ciekawski. Ważne jest, aby upewnić się, że zwierzę jest karmione zdrową dietą, ma zapewnioną odpowiednią ilość ruchu oraz otrzymuje dużo uwagi i miłości. Ustanowienie tych procedur na wczesnym etapie może pomóc w stworzeniu silnej więzi między hodowcą a zwierzakiem, zapewniając jednocześnie zwierzęciu zdrowie fizyczne i psychiczne.

 
Więcej o: