Anturium - pielęgnacja rośliny. O tym należy pamiętać, jeśli ma być bujna. Wypróbuj banalny trik

Anturium andrego to popularna, wieloletnia roślina, która charakteryzuje się dużymi, pięknymi liśćmi o czerwonym odcieniu. Najczęściej kupowana jest w czasie Walentynek, ponieważ kojarzy się z nieprzemijającym uczuciem. Sprawdź, jak pielęgnować anturium, aby pięknie rosło i cieszyło nowymi kwiatami.

Pielęgnacja anturium nie jest trudna, ale należy pamiętać o kilku istotnych szczegółach. Z racji, że jest to roślina egzotyczna, zasady podlewania i uprawy mogą różnić się od innych popularnych kwiatów. Sprawdź, jak dbać o anturium, by cieszyło oczy pięknym wyglądem.

Zobacz wideo Zaskocz ukochaną osobę w walentynki. To prostsze, niż myślisz!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Anturium - pielęgnacja. Sprawdź, czy to roślina dla ciebie

Jakie warunki będą najlepsze dla anturium? Jest to wysoka roślina, dlatego potrzebuje dosyć dużo miejsca i wymaga dokupienia podpórek, które będą ją podtrzymywać. Doniczka powinna stać w nasłonecznionym miejscu, gdzie podłoże jest ciepłe. Kamienna podłoga lub zimne płytki odpadają, chyba że podłożymy pod doniczkę drewnianą podkładkę lub dywan. Należy także zapewnić roślinie odpowiednią wilgotność powietrza w pomieszczeniu. Nawilżacz będzie strzałem w dziesiątkę.

Anturium - podlewanie. Wiele osób robi to zdecydowanie za rzadko

Roślina wymaga regularnego podlewania, ale należy uważać, aby jej nie przelewać, ponieważ może to prowadzić do gnicia korzeni. Do podlewania rośliny zalecane jest, używanie przefiltrowanej wody. Najlepiej będzie, jeśli od marca do września będziemy podlewać anturium co kilka dni, a po tym czasie raz na tydzień. Kiedy liście kwiatu będą zakurzone, powinniśmy przecierać je bardzo delikatnie, wilgotną szmatką.

Jak dbać o anturium? Pielęgnacja nie jest trudna, ale pamiętajmy o regularnym nawożeniu

Anturium powinno być nawożone głównie w okresie wzrostu (wiosną i latem), a rzadziej w okresie spoczynku (jesienią i zimą). W tym celu możemy użyć naturalnych nawozów. Kwiat ten preferuje kwaśne podłoże, dlatego dobrym wyborem będzie nawóz z fusów z kawy. Jego przygotowanie jest banalnie proste. Wystarczy zmieszać fusy z wodą w proporcji 1 łyżka kawy na litr wody. Powstałym roztworem należy podlewać anturium co dwa tygodnie. Efekty powinny być widoczne już po kilku zabiegach.

Więcej o: