Podlej tym paprotkę. Wystarczy kilka kropli tej mikstury, a w mgnieniu oka urośnie bujna i zielona

Paprotka to roślina, którą często możemy spotkać w polskich domach. Piękny zielony kwiat potrafi świetnie dopasować się do wnętrza i je wypełnić. Roślina ma ponad 10 tysięcy gatunków i jest dość łatwa w uprawie. Paprotka, jak o nią dbać? Jak podlewać paprotkę? Podpowiadamy!

Paproć to piękna roślina, która świetnie nadaje się dla amatorów, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z uprawą roślin doniczkowych. Paprotka to nie tylko ozdoba domu, ale również świetny oczyszczacz powietrza, gdyż potrafi ona pochłaniać szkodliwe substancje. Jak dbać o paprotkę? Jak podlewać paprotkę? Poznaj zasady pielęgnacji paproci.

Zobacz wideo Zastanawiasz się, co możesz wyczarować z lawendy? Mamy dla ciebie aż cztery propozycje!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak dbać o paprotkę? Te zasady są istotne

Pielęgnacja paprotki jest stosunkowo łatwa, jednak należy pamiętać o pewnych zasad, które usprawnią pielęgnację rośliny. Paprotka uwielbia miejsca, gdzie ma dostęp do rozproszonego światła, jednak pamiętaj, że bezpośrednie promienie słoneczne mogą ją poparzyć. Paprotka najlepiej czuje się w temperaturze od 20 do 25 stopni Celsjusza latem, a zimą od 18 do 20 stopni Celsjusza. Przy pielęgnacji paprotki należy również pamiętać, aby unikać miejsc, w których są przeciągi. 

Dlaczego paprotka usycha? To może być przyczyną

Dlaczego paprotka usycha? To pytanie zadaje sobie wiele osób pielęgnujących paproć. Istnieje sporo czynników, które mogą powodować sypanie się paprotki, jednak do najczęstszych powodów należą:

  • zbyt wysoka temperatura,
  • wapno w wodzie,
  • szok po zmianie warunków uprawy,
  • przeciągi w pomieszczeniu,
  • nieodpowiednie podłoże.

Domowe sposoby na pielęgnacje paproci. Dodaj kilka kropli

Przy pielęgnacji paprotki, warto skorzystać z domowych sposobów, które potrafią zdziałać cuda! Zamiast podlewać paprotkę zwykłą wodą, dodaj do niej mleko! Połączenie mleka i wody i podlewanie jej takim roztworem raz na miesiąc pozwoli ustrzec roślinę od bakterii i grzybów. Drugim ciekawym sposobem jest dodanie do litra wody naparu herbaty. Ten sposób sprawi, że roślina zacznie szybciej rosnąć, a herbata wzmocni glebę.

Więcej o: