Dolina Chochołowska przyciąga turystów jak magnes. Warto ją zwiedzić o każdej porze roku!

Jeżeli chcesz zwiedzić przepiękne miejsce z górskimi widokami, to Dolina Chochołowska jest dla ciebie. To niezwykłe miejsca należy do jednego z najpopularniejszych miejsc w Tatrach. Najbardziej znana jest z licznych krokusów, które kwitną na polanie wiosną i latem.

Dolina Chochołowska przyciąga turystów jak prawdziwy magnes. To prawdziwa gratka dla wielbicieli górskich widoków. Co ważne, pojawiają się oni o naprawdę o każdej porze roku. Wiosna i lato to czas, w którym polana w dolinie jest udekorowana licznymi fioletowymi kwiatami. Taka ilość krokusów robi wrażenie. W chłodniejsze pory roku również można spotkać tutaj turystów, którzy wybierają się na spacer do prawdziwej "zimowej krainy czarów". Czym jeszcze zaskakuje Dolina Chochołowska? 

Zobacz wideo Wał fenowy, niezwykłe zjawisko nad Tatrami

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Tajemnice Doliny Chochołowskiej. Piękny i długi szlak

Według informacji podanych na stronie internetowej informacji turystycznej Zakopanego, Dolina Chochołowska od Siwej Polany do schroniska PTTK ma 7,3 km długości. Więc jest to najdłuższa tatrzańska dolina. Aby przejść cały szlak oznaczony na zielono, trzeba przeznaczyć na to około 2,5 godzin. To miejsce jest otwarte dla większej liczby turystów. 

Jest to jedyne miejsce w polskiej części Tatr, gdzie można wprowadzać psy oraz jedno z dwóch dostępnych także dla rowerzystów.

- podaje informacja turystyczna. 

Na Polanie Chochołowskiej znajduje się schronisko PTTK czynne cały rok, oferujące ponad 100 miejsc noclegowych. Więc osoby zmęczone podróżą mogą udać się tam na odpoczynek. 

Bezpieczna zima w górach. Dolina Chochołowska bez zagrożeń

Zimą, kiedy spadnie dużo śniegu, wiele szlaków zostaje zamkniętych przez zagrożenie lawinowe. Na szczęście turyści wybierający się na górską wędrówkę po Dolinie Chochołowskiej nie muszą się przesadnie martwić. To miejsce należy do bardzo bezpiecznych, a zagrożenie lawinowe występuje niezwykle rzadko. Trasa do schroniska jest odśnieżana. Jednak przed wycieczką, warto sprawdzić, czy na pewno wyjście na spacer w te rejony jest możliwy.

 

"Zimowa kraina czarów" zachwyca również wiosną. Krokusy na Polanie Chochołowskiej

Piękne górskie widoki w Dolinie Chochołowskiej są cały rok, nieważne, czy szczyty są pokryte białym puchem, czy nie. Jednak liczne fioletowe kwiaty można tutaj zobaczyć jedynie wiosną i latem. Krokusy na Polanie Chochołowskiej przyciągają wielu turystów. Widok kwiatów naprawdę robi wrażenie!

 
Więcej o: