Wyjazd do sanatorium powinien kojarzyć się z przyjemnym odpoczynkiem i zadbaniem o swoje zdrowie. Jednak przez inflacje prawdopodobnie nie wszyscy będą zadowoleni z takiego wyjazdu lub nie wszyscy będą mogli sobie na niego pozwolić. Pewne grupy mogą liczyć na refundację, jednak co ona obejmuje? Ile kosztuje pobyt w sanatorium?
Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl
Wybierając się na wyjazd do sanatorium, należy wiedzieć jakie koszty będziemy musieli pokryć samodzielnie. Podróż do obiektu, czyli koszty transportu pacjent musi opłacić sam. Tak samo, jeśli osoba starsza lub dziecko ma opiekuna, należy również pokryć koszty noclegu dla takiej osoby z własnej kieszeni. Bardzo często na miejscu trzeba również uiścić opłatę klimatyczną. W zależności od obiektu czasami należy również samemu opłacić wyżywienie. Podstawowa opieka medyczna zazwyczaj jest w cenie, jednak dodatkowe zabiegi i pakiety należy opłacić.
Aktualnie obowiązują stawki z I sezon, który trwa od 1 października do 30 kwietnia, a ceny można sprawdzić na stronie gov.pl, przedstawiają się one następująco:
W drugim sezonie, czyli od 1 maja do 30 września ceny wzrosną:
Pobyt w sanatorium łączy się również z dodatkowymi kosztami m.in. za parking, jeśli ktoś przyjechał samochodem. Opłata za parking zazwyczaj wynosi około 10 zł za dobę. Pokój z bogatym wyposażeniem, czyli telewizorem, WiFi czy czajnikiem również będzie wymagał dopłaty w wysokości od około 30 do 100 złotych.