Światowy Dzień Radia. Polskie Radio ma już 98 lat. Dowiedz się więcej o tym ciekawym święcie

Dzień Radia - Święto jest naprawdę ciekawe. Jeśli zastanawiasz się, na czym ono polega, chętnie odpowiemy. Światowy dzień radia został zainicjowany w Europie i ma za zadanie zwrócić uwagę na jego rolę w codziennym życiu. Koniecznie dowiedz się więcej o tym Święcie.

Radio do dziś towarzyszy wielu ludziom w codziennym życiu. Szczególnie podczas jazdy samochodem, wielu kierowców słucha nadawanych audycji. Dziś jednak jest szczególny dzień, ponieważ właśnie teraz odbywa się Światowy Dzień Radia. Koniecznie dowiedz się więcej o tym ciekawym Święcie.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Tunezyjska stacja RM FM wykorzystała dżingiel polskiej rozgłośni

Muzyczne radio lubi wiele osób. Dziś wypada jego Święto

Dziś, czyli 13 lutego wypada Światowy Dzień Radia. Święto zainicjowano w Hiszpanii, a proklamowany został przez UNESCO, podczas 36. Sesji Konferencji Generalnej UNESCO 3 listopada 2011 roku. Ustanowiona data, nie była jednak przypadkowa. Uczczono w ten sposób pamięć o inauguracji działalności rozgłośni Narodów Zjednoczonych, która miała miejsce w 1946 roku. Celem Światowego Dnia Radia jest zwrócenie uwagi na rolę radia w codziennym życiu oraz w jaki sposób oddziałuje ono na rozwój społeczeństwa. Tegoroczny temat obchodów to "Wojna i pokój". 

Nowe wiadomości o Światowym Dniu Radia. Tegoroczny temat to "Wojna i pokój"

W tym roku tematem ustanowionym przez UNESCO jest "Wojna i pokój". Jak możemy przeczytać na stronie unesco.pl, radio ma ogromną siłę. Może oddziaływać na emocje, a czasem potrafi nawet łagodzić napięcia, które powstają w różnych grupach społecznych. To niezwykle istotna rola. To właśnie radio jest i zawsze było jednym z ważniejszych nośników informacji politycznych, społecznych czy też kulturalnych. W tym roku UNESCO chce podkreślić, że radio jest jednym z filarów zapobiegania konfliktom, a także bierze udział w budowaniu pokoju.  

Więcej o: