Palmy to oryginalne, egzotyczne rośliny, które nadają wnętrzu wyjątkowego wyglądu. Niestety, nie wszystkie gatunki nadają się do uprawy w pomieszczeniach przez cały rok. Na szczęście istnieje wiele odmian, które można hodować w domu, ogrodzie lub na tarasie. Sprawdź, czym różnią się poszczególne rodzaje i jaką palmę dla siebie wybrać.
Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl
Najważniejsze w uprawie każdej palmy jest jej regularne podlewanie. Należy robić to minimum raz w tygodniu. Rośliny te bardzo źle znoszą zbyt niską wilgotność powietrza, a ich liście zaczynają szybko usychać. Dlatego należy zapewnić kwiatom odpowiednie nawilżenie, szczególnie podczas zimowych miesięcy, kiedy dodatkowo wysuszamy powietrze grzejnikami. Podstawki nawilżające będą dobrym pomysłem.
Palma areka, pochodząca z Madagaskaru, to najpopularniejsza odmiana palmy, która doskonale czuje się w mieszkaniu. Jest bardzo prosta w uprawie i potrzebuje jedynie odpowiedniego nawadniania, aby pięknie rosnąć. Charakteryzuje się wieloma rozłożystymi liśćmi i bardzo imponującymi rozmiarami, dlatego do jej uprawy będzie nam potrzebne dużo przestrzeni.
Z kolei palma kokosowa ma długie i smukłe liście, przez co zajmuje mniej miejsca. Najlepiej będzie się czuła w dobrze oświetlonym miejscu. Również lubi odpowiednio duże nawodnienie, ale powinniśmy podlewać ją, dopiero kiedy ziemia w doniczce będzie przysychać. Zapobiegniemy w ten sposób gniciu korzeni.
Palma sabałowa to roślina o wyjątkowych, dekoracyjnych liściach oraz oryginalnym kształcie wachlarzy. Nadaje się do uprawy w doniczce, ale ze względu na swoją rozłożystość wygodniej uprawiać ją na tarasie lub w ogrodzie, w formie krzewów. Roślina najlepiej czuje się na słonecznym lub częściowo zacienionym stanowisku.