Jak pielęgnować palmę doniczkową? Przestrzegaj tych zasad, a twój pokój zamieni się w bujną dżungle

Palmy doniczkowe to częsta ozdoba mieszkań oraz biur. Jak o nie dbać, aby rosły bujnie i zachwycały intensywną zielenią? Sprawdź, jakie warunki lubi najbardziej palma sabałowa, palma areka oraz palma feniks. Podpowiadamy, o czym należy pamiętać, aby pięknie wyglądały.

Palmy to rośliny stosunkowo łatwe w uprawie, jednak trzeba pamiętać o tym, aby zapewnić im odpowiednie warunki. Z pewnością ci za to podziękują, ożywiając wnętrze twojego mieszkania. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Naturalne nawozy. Wykorzystaj skórkę banana, skorupki jajek i fusy po kawie i herbacie

Palma sabałowa. Jakie warunki będą dla niej najlepsze? 

Palma sabałowa pochodzi z Ameryki Północnej. Najlepiej czuje się w jasnych miejscach, jednak światło powinno być rozproszone. Bezpośrednie działanie promieni słonecznych może spowodować poparzenie liści. Odpowiednia będzie dla niej przepuszczalna gleba, która powinna być wilgotna, jednak nie może znajdować się w niej za dużo wody. Warto także zraszać liście palmy wodą. 

Palma areka. Co warto wiedzieć o pielęgnacji tej rośliny? 

Palma areka do naszych domów przybyła z Madagaskaru. Najlepiej będzie się rozwijać w temperaturze od 18 do 22 stopni na stanowisku, gdzie światło jest rozproszone. Warto zadbać o to, aby przebywała w wilgotnym otoczeniu i zraszać jej liście wodą co dwa do trzech dni. Należy także często ją podlewać, najlepiej robić to odwapnioną wodą. Jeśli przelejemy roślinę, nie musimy się obawiać, ponieważ bardzo dobrze to znosi.  

Palma feniks. Jak prawidłowo o nią dbać?

Daktylowiec Kanaryjski nazywany także palmą feniks preferuje jasne przestrzenie z rozproszonym światłem. Uwielbia wilgotne przestrzenie i będzie wdzięczna za częste zraszanie jej liści wodą. Ziemi, w której znajduje się palma, także powinna być cały czas wilgotna. Nie można jednak dopuścić do tego, aby woda stała w doniczce, to sprawi, że roślina zmarnieje. 

Więcej o: