Jak dobrać perfumy? Dzięki temu będą pasować do twojego charakteru. Poznaj idealny prezent na walentynki

Perfumy to coś, co wiele z nas ma na swojej łazienkowej półce. To właśnie one pokazują po części nasz charakter. Jak dobrać perfumy do charakteru? Jakie perfumy jako prezent na walentynki kupić? Poznaj zasady, które pozwolą ci dobrać najlepsze perfumy.

Zakup perfum to często trudna decyzja, współcześnie mamy bardzo szeroki wybór zapachów i ciężko wybrać tylko jeden. Najlepiej dobierać perfumy do charakteru, ponieważ będą one odzwierciedlać naszą duszę. Jak dobrać perfum? Poznaj zasady, które mogą ci pomóc w wyborze perfum.

Zobacz wideo Piękny zapach ważniejszy od stylówki. Perfumy to nie wszystko!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Jak dobrać perfum do cech charakteru? Zwróć na to uwagę

Idealne perfumy powinny w szczególności pasować do osoby, która będzie ich używać. Przed wyborem perfum, warto zapoznać się z pewnymi wskazówkami, które mogą okazać się przydatne:

  • Intensywne zapachy: mają dużą dawkę utrwalaczy, czyli np. piżma. W składzie mają również cynamon czy kardamon. Sprawdzą się one u eleganckich osób, 
  • Perfumy kwiatowe: wybierane głównie przez kobiety, które lubią romantyczność i delikatny, słodki zapach kwiatów.
  • Aromaty aldehydowe: ciężkie zapachy, które długo utrzymują się na skórze, sprawdzą się idealnie dla tzw. Femme Fatale.
  • Orzeźwiające zapachy: te sprawdzą się świetnie dla sportowców. Orzeźwiające nuty zapachowe owoców będą idealnie odzwierciedlały charakter i osobowość.

Co kupić na walentynki? Prezent na walentynki dla niego

Walentynki już lada moment, a na zakup prezentu coraz mniej czasu! Co kupić na walentynki? Jednym z najlepszych prezentów jest podarowanie drugiej połówce perfum, który będzie odzwierciedlał jej charakter. Szukając prezentu na walentynki dla niego, oprócz perfum możesz zakupić np. ulubioną przekąskę lub coś związanego z hobby ukochanej osoby. Prezenty na walentynki nie muszą być drogie, warto raz na jakiś czas przygotować coś samemu, np. zaskoczyć drugą połówkę w domu romantyczną kolacją tylko we dwoje.  Prezenty na walentynki dla niej również nie muszą być skomplikowane, ukochana na pewno ucieszy się z samego czasu spędzonego we dwoje, a dodatkowo warto podarować jej np. bukiet róż lub ulubione czekoladki.

Więcej o: