Wsyp jedną łyżeczkę do doniczki, a twój storczyk ci podziękuje. Natychmiast wypuści nowe kwiaty

Storczyki znajdują się już niemalże w każdym polskim domu. Te wyjątkowo popularne kwiaty potrafią być piękną ozdobą, jednak najpierw należy zadbać o prawidłową pielęgnację i odpowiednie warunki. Pomoże ci w tym genialny trik na domowy nawóz. Tę przyprawę na pewno masz w swojej kuchni!

Storczyki najpiękniej wyglądają, gdy kwitną. Niestety te popularne rośliny potrafią być naprawdę wymagające. Aby bujnie rosły, należy zapewnić im odpowiednie warunki i nie zapominać o ich potrzebach. Do codziennej pielęgnacji warto wykorzystać kilka domowych sposobów, dzięki którym twój storczyk będzie wypuszczał kwiaty jak szalony!

Zobacz wideo barwników, wzmacniaczy smaku ani konserwantów,

Jak uprawiać storczyki? Zapamiętaj kilka ważnych zasad

Te rośliny uwielbiają jasne miejsca z dostępem do rozproszonego światła. Latem należy chronić je przed bezpośrednimi promieniami słonecznymi. Storczyki, w przeciwieństwie do wielu innych kwiatów, lubią, gdy podlewa się je rzadko, lecz obficie. Co 7-10 dni wstaw doniczkę do miski z wodą i zostaw w niej na chwilę. Możesz też umieścić ją w wannie i podlać. Nie warto wlewać wody bezpośrednio do podłoża, gdyż korzenie nie powinny zbyt długo pozostawać mokre. Storczyki najlepiej hodować w pomieszczeniach, w których temperatura waha się od 18 stopni Celsjusza do 24 stopni. Spadek temperatury w nocy i jej wzrost w ciągu dnia sprzyja kwitnięciu storczyków. 

Co zrobić, aby storczyki zaczęły kwitnąć? Sięgnij po czosnek

W celu odżywienia kwiatów oraz zmniejszenia ryzyka występowania różnych chorób warto zastosować wywar z czosnku! Dzięki właściwościom grzybobójczym czosnku roślina stanie się znacznie bardziej odporna. Ponadto świeże ząbki zawierają mnóstwo składników odżywczych, takich jak żelazo, wapń, magnez czy witaminy z grupy B, które są niezbędne do bujnego wzrostu storczyków. Jak stworzyć domowy nawóz

  1. Rozgnieć 3 ząbki czosnku i wrzuć je do słoika.
  2. Zalej je przegotowaną, ciepłą wodą.
  3. Przed użyciem odczekaj przynajmniej 24 godziny. 
  4. Wlej wywar do dużej miski i wsadź do niej doniczki z kwiatami.
  5. Odczekaj 30 minut i wyjmij rośliny z wody. 

Ta przyprawa uratuje twojego storczyka. Będzie rósł jak szalony 

Jeżeli nie chcesz czekać, możesz wykorzystać także czosnek suszony. Jednak należy pamiętać, iż w przyprawie nie może być soli, barwników, wzmacniaczy smaku ani konserwantów, które mogą zaszkodzić roślinie. Jak wykorzystać suszony czosnek? Rozpuść jedną łyżeczkę w wodzie i w powstałej mieszance namocz kwiaty. Możesz również taką samą ilością przyprawy posypać podłoże rośliny, co również pozytywnie wpłynie na jej rozkwit.

Więcej o: