Dracena nie chce rosnąć? Zamiast do kosza, wrzuć je do doniczki! Ten trik błyskawicznie odżywi roślinę

Dracena żółknie i opadają jej liście? Wykorzystaj resztki, z których zrobisz domowy nawóz dla roślin! Dowiedz się, jak dbać o dracenę w tani i skuteczny sposób. Dzięki tym prostym trikom dracena będzie bujnie i zdrowo rosła i żadne warunki nie będą jej już straszne.

Dracena to bardzo popularna roślina doniczkowa, która zachwyca swoim egzotycznym wyglądem. Pielęgnacja draceny jest dość łatwa, jednak należy pamiętać o stosowaniu się do kilku zasad. Poznaj domowe sposoby na pielęgnacje draceny i dowiedz się, jak należy o nią dbać. 

Zobacz wideo Modne pomysły na prezenty z kwiatów. Nie tylko flower box

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak dbać o dracenę? Stosuj się tych zasad, a będzie pięknie rosła

Dracena to roślina doniczkowa, która nie wymaga specjalnego traktowania, dlatego może ją również mieć nawet nowicjusz kwiatowy. Spełnienie podstawowych warunków sprawi, że roślina odwdzięczy się bujnymi i pięknymi zielonymi liśćmi. Poniżej przedstawiamy kilka zasad, o których warto pamiętać:

  • Temperatura w pomieszczeniu nie powinna spaść poniżej 15 stopni Celsjusza.
  • Dracena kocha rozproszone światło, najlepiej postaw ją na południowym parapecie.
  • Co jakiś czas, warto spryskiwać roślinie liści wodą.
  • Dracenę podlewamy oszczędnie, w szczególności jesienią i zimą.
  • Zasilaj dracenę nawozem latem i wiosną.

Domowy sposób na pielęgnację draceny. Zamiast wyrzucać, użyj tego do nawożenia

Czasami dracena potrzebuje odpowiedniego zadziałania, aby mogła bujnie i zdrowo rosnąć. W takiej sytuacji świetnie sprawdzą się domowe sposoby. Jeśli chcesz zadbać o swoją dracenę, nie kupuj od razu silnych środków, a wykorzystaj fusy z kawy! Wystarczy, że łyżeczkę fusów po kawie rozpuścisz w litrze wody i takim roztworem podlejesz dracenę. Dzięki temu roślina otrzyma odpowiednią ilość substancji odżywczych. Taki domowy nawóz możesz przygotowywać dracenie raz w miesiącu. 

Jaka ziemia do draceny? To podłoże jest najlepsze dla rośliny

Ponieważ dracena lubi pomieszczenia jasne, ale nie zbytnio nasłonecznione, najlepszym podłożem będzie dla niej żyzne, ale co najwazniejsze - przepuszczalne.

Więcej o: