W ilu stopniach prać pościel? Większość osób tego nie wie i naraża swoje zdrowie

Pranie pościeli jest bardzo ważne, ponieważ stale jest narażona na zabrudzenia. Właśnie dlatego warto wiedzieć, jak prać pościel skutecznie. Zastanawiasz się w ilu stopniach prać pościel? Dowiedz się, czy nie popełniasz tego klasycznego błędu, bo może nieść on konsekwencje.

Pranie pościeli wydaje się błahostką, prawda? Jednak wiele osób nie pamięta o tym, że należy ją regularnie prać oraz, co gorsza, wiele z nas popełnia błąd podczas tej czynności. W ilu stopniach prać pościel oraz jak często należy to robić? 

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

W jakiej temperaturze prać pościel? Ta informacja może cię zaskoczyć

Temperatura prania pościeli ma bardzo duże znaczenia, a dlaczego? Już wyjaśniamy! Pościel to tkanina, pod którą śpimy od 6 do 8 godzin dziennie. Podczas snu pocimy się oraz przenosimy na nią wiele bakterii, a na niej samej rozmnażają się roztocza. W zależności od materiału pościeli najlepiej prać ją od 40 do 60 stopni Celsjusza. Pościel bawełniana może być spokojnie prana w 60 stopniach, a pościele syntetyczne w 40. Takie temperatury zabiją bakterie i świetnie doczyszczą materiał. Jeśli chcesz, aby pościel po praniu pięknie pachniała i była miła w dotyku, dodaj płyn do zmiękczania tkanin.

Jak prać pościel? Te wskazówki mogą ci się przydać

Zastanawiasz się, czy dobrze pierzesz swoją pościel? Niewiele osób pamięta o tym, aby podczas prania pościeli stosować się do kilku zasad, które mogą pozytywnie wpłynąć na jej czyszczenie. Poznaj wskazówki dotyczące prania pościeli. 

  1. Jeśli masz pościel z zamkiem, przed praniem zasuń go, aby mniejsze tekstylia nie wpadły do środka.
  2. Nie pierz pościeli z inną odzieżą. 
  3. Uważaj na kolory, pościel może zafarbować np. prześcieradło. W takiej sytuacji wypierz je lepiej osobno.
  4. Nie wkładaj pościeli złożonej w kostkę do bębna pralki.
  5. Przed praniem przeczytaj zalecenia producenta na metce pościeli.
Więcej o: