Czym umyć brudną ścianę? Wystarczy pół szklanki wody i szmatka! Ten trik w mig usunie plamy

Jak usunąć ślady palców ze ściany? Wyrzuć z głowy pomysł malowania! Te genialne domowe triki sprawią, że znów będzie wyglądać jak nowa. Dzięki nim usuniesz nawet najbardziej uporczywe zabrudzenia, takie jak tłuszcz czy ślady po markerze. A to wszystko za grosze!

Plamy na ścianach powstają niezwykle często. Nie dość, że wygląda to nieestetycznie, to myśl o ich czyszczeniu wielu przyprawia o ból głowy. Okazuje się, że jest kilka sprawdzonych domowych sposobów, które niezwykle ułatwią ci to zadanie. Oto kilka z nich. 

Zobacz wideo Idealnie białe firanki? Dwa domowe sposoby

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak szybko wyczyścić ściany? Malowanie nie będzie konieczne

Ważnym elementem czyszczenia ścian jest ich odpowiednie przygotowanie. Na początek należy je dokładnie odkurzyć, aby pozbyć się zalegającego na nich kurzu. Gdy już to zrobimy, musimy ocenić rodzaj zabrudzeń. Jeżeli są stosunkowo świeże i niezbyt duże być może wystarczyć jedynie ciepła woda i mydło. W takiej mieszance namaczamy miękką ściereczkę, a następnie dokładnie odsączamy ją z nadmiaru wody i przecieramy plamy. Pamiętaj, aby nie trzeć zbyt mocno, ponieważ możesz uszkodzić farbę. Nie pomogło? Z pomocą przychodzą inne, nieco mniej standardowe, domowe triki

Domowe sposoby na czyszczenie ścian. Te triki zdziałają cuda 

Wiele plam powstaje podczas gotowania. Dużym wyzwaniem dla ścian jest również obecność dzieci w domu, które często testują na nich swoje nowe markery czy kredki. Gdy przyjdzie czas na próbę pozbycia się ciężkich zabrudzeń, sięgnij po sodę oczyszczonąPół szklanki wody należy wymieszać z łyżką sody oczyszczonej. Powinna powstać gęsta masa, którą należy nałożyć na szmatkę i pocierać plamę, a ta po chwili zniknie. Na koniec czyszczone miejsce przecieramy lekko zwilżoną ściereczką i po problemie!

Domowy sposób na brudne ściany. Użyj szarego mydła

Szare mydło to ulubieniec wszystkich, którzy uwielbiają testować domowe triki. Jego ogromną zaletą jest to, że kosztuje mniej niż 5 złotych! Aby wyczyścić nim ściany, należy rozpuścić kilka jego kawałeczków w ciepłej wodzie. Powstały roztwór za pomocą miękkiej gąbki nanosimy na zabrudzenia i delikatnie pocieramy. Dzięki tej metodzie szybko pozbędziemy się nieestetycznie wyglądających plam. Pamiętaj, aby przed użyciem jakiegokolwiek produktu, przetestować jego działanie na niewidocznej części ściany, w celu upewnienia się, że nie uszkodzi on farby. 

Więcej o: