Jak naostrzyć nożyczki? Sięgnij po śrubokręt. Dzięki temu będą ostre jak brzytwa

Nożyczki do papieru czasem się tępią. Jeśli jednak je lubisz, to pamiętaj, że wcale nie musisz kupować nowych. Wystarczy, że naostrzysz te, które posiadasz u siebie w domu. Co więcej, narzędzie, które możesz wykorzystać do tego zadania, również najpewniej już posiadasz.

Choć nożyczki nie są drogie, to często nie warto kupować nowych. Wystarczy naostrzyć te, które masz już u siebie. Mamy genialny sposób, który pomoże ci sprawić, że ostrza twoich narzędzi będą ostre jak w dniu zakupu. Koniecznie dowiedz się, jak możesz naostrzyć nożyczki. 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Tępe nożyczki lub maszynka? Zanim pójdziesz kupić nowe, zobacz, jak przedłużyć życie starych!

Nożyczki biurowe, jak można je naostrzyć? Sięgnij po śrubokręt

To banalny sposób, a sprawi, że ostrza twoich nożyczek będą ostre jak brzytwa. Przytrzymaj jedną ręką śrubokręt. W drugą chwyć narzędzie, które chcesz naostrzyć. Następnie próbuj "przeciąć" pręt śrubokręta nożyczkami. Im więcej cięć wykonasz, tym bardziej ostre będą ostrza. Ważne jest, aby wykonywać je pod kątem prostym. Dzięki temu twoje nożyczki będą ostre jak w dniu zakupu. Pamiętaj, aby po wszystkim dokładnie umyć narzędzia.

Nożyczki uniwersalne naostrzysz także folią aluminiową. To naprawdę proste

Folia aluminiowa również może świetnie nadawać się do tego zadania. Złóż spory kwadrat materiału kilka razy. Po uzyskaniu grubej warstwy tnij nożyczkami folię wzdłuż krawędzi, tak aby powstawały wąskie paski. Znów, im więcej cięć wykonasz, tym ostrza staną się ostrzejsze. Po wszystkim umyj dokładnie nożyczki i gotowe. 

Najlepsza ostrzałka do noży i nożyczek to również papier ścierny. Dowiedz się jak go wykorzystać

Papier ścierny sprawdzi się świetnie przy ostrzeniu noży i nożyczek. Sięgnij po papier o stopniu gradacji od 150 do 200. Następnie złóż go na pół, w taki sposób, aby szorstka warstwa znajdowała się na zewnątrz. Następnie podobnie jak w przypadku folii, przecinaj nożyczkami papier, tak aby uzyskać cienkie paski. Po wszystkim umyj nożyczki i gotowe. 

Więcej o: