Co kolor twojego samochodu mówi o tobie? Brytyjskie badania odkrywają tajniki kolorów naszych aut

Czy to możliwe, że kolor twojego samochodu, jest czymś głębszym niż tylko barwa? Według badań przeprowadzonych przez brytyjskiego psychologa, kolor oraz marka samochodu wiele mówi o jego posiadaczu. I nie chodzi tylko o zachowanie kierowcy podczas jazdy. Sprawdź jaki kolor co oznacza.

Brytyjski psycholog i biznesmen, Lee Chambers wykonał dla firmy Uswitch badania, żeby poznać tajniki, tego, co oznaczają kolory samochodów. Podobne badania były przeprowadzone przez całą rzeszę psychologów specjalizujących się w kolorach. Jedną z nich była Karen Haller, autorka książki "Little Book of Colour". Ich badania się znacznie ze sobą pokrywają.

Zobacz wideo Remonty Doroty Szelągowskiej kosztują fortunę! Jakie kolory obniżają apetyt?

Czarny, szary i biały. Stonowane kolory

Czarny według psychologa oznacza wyrafinowanie, kontrolę oraz zamiłowanie do stylu. Wiele osób posiada czarny samochód, bo ponoć ten kolor jest kolorem władzy.

Szary jest jednym z najpopularniejszych kolorów aut. Lee Chambers opisuje właścicieli tych aut, jako osoby, które wybierają głową, a nie sercem, rozważne oraz nielubiące zbyt dużej atencji. 

Biały jest według niego kolorem dla osób zorganizowanych i dążących do wielkich celów. Tak jak dwa poprzednie kolory należy do grona najczęściej wybieranych barw aut.

Czerwony, żółty i niebieski. Barwy podstawowe

Według przeprowadzonych badań czerwony oznacza osoby dynamiczne i lubiące towarzystwo. Tacy kierowcy i kierowczynie mają bardzo dużo energii i lubią być w centrum uwagi.

Przeprowadzone badania wykazały, że żółte auta zazwyczaj wybierają osoby z natury kochające słońce, optymistyczne i pełne nadziei. Jak przy kolorze czerwonym mają duże pokłady energii.

Jeśli chodzi o kolor niebieski, Lee Chambers, stwierdza, że wybierają go osoby preferujące bezpieczeństwo, pewne siebie oraz takie, które raczej ciężko jest je zdenerwować.

Fioletowy, różowy i zielony. Ciekawe kolory

Fioletowy jak wynika z badań, wybierają osoby, które kochają wyrażać się za pomocą przedmiotów codziennego użycia. Są zazwyczaj kreatywne i stawiają na oryginalność.

Badania Brytyjczyka mówią, że osoby wybierające kolor różowy jako barwę samochodu, są wrażliwe, ale wciąż lubią być w świetle reflektorów. Są to osoby wygadane i mające swoje zdanie.

Zielony, według psychologa, jest wybierany przez osoby pełne energii, ale wyważone i rozważne. Zazwyczaj są pełne zrozumienia i mają głęboką więź z naturą.

Te badania były przeprowadzone na podstawie psychologii koloru. Jednak nie każdy ma wiele do powiedzenia, w kwestii jakiego koloru będzie auto, zwłaszcza jeśli jest ono kupowane używane. Wtedy większość osób kieruje się stanem auta, jego przebiegiem i ewentualnymi uszkodzeniami, a kolor pozostaje ostatni na liście. Kolor może też być kwestią przypadku, kiedy bardziej interesują cię jego inne zalety lub twojego wymarzonego koloru akurat nie było na stanie. Auto ma spełniać nasze preferencje i nie powinniśmy kierować się wyłącznie jego kolorem.

Więcej o: