Jak prać kurtkę zimową, żeby jej nie zniszczyć? Wrzuć to do prania, a "puchówka" będzie jak nowa!

Idealna kurtka na zimę? Dla wielu osób jest to kurtka puchowa. Jak ją uprać, aby jej nie zniszczyć? Niestety, łatwo ją uszkodzić. Kurtka puchowa musi być prana w odpowiednich warunkach, aby zachowała swój świetny wygląd na lata. Radzimy, aby wrzucić do prania kilka przedmiotów, które ułatwią ten proces.

Na przestrzeni jesieni i zimy z szaf wyciągamy kurtki, a najczęściej są to kurtki puchowe. Ten rodzaj odzieży charakteryzuje się tym, że jest niesamowicie ciepły, ale potrzebuje również odpowiedniej pielęgnacji. Jak prać kurtkę puchową? Co zrobić, aby kurtka puchowa zachowała swój wygląd na lata? Poznaj nasze triki!

Zobacz wideo Zastanawiasz się, jak wyczyścić drewniane akcesoria kuchenne? Podpowiadamy!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak prać kurtkę puchową? O tym musisz pamiętać

Jak prać kurtkę puchową? To pytanie zadaje sobie wiele osób podczas zimy i jesieni. Kurtki puchowe cieszą się popularnością ze względu na swoje walory grzewcze, jednak należy pamiętać, że trzeba o nie odpowiednio dbać. Poniżej przedstawiamy kilka zasad prania kurtki puchowej:

  • Kurtkę przed praniem odwróć na lewą stronę i zapnij.
  • Optymalna temperatura do prania to od 30 do 40 stopni Celsjusza.
  • Warto sprawdzić zalecenia producenta na metce.
  • Wirowanie powinno być włączone na nie więcej niż 600 obrotów na minutę.
  • Używaj delikatnych detergentów.
  • Podczas prania ręcznego nie ugniataj i nie trzyj materiału kurtki.

Pranie kurtki zimowej w pralce. Wrzuć to do bębna

Pranie kurtki puchowej w pralce może sprawić, że zbije się jej puch. Jeśli nie chcesz, aby do tego doszło, wystarczy, że do bębna pralki włożysz od 5 do 10 piłeczek do grania w tenisa. Po praniu puch kurtki może być nadal odrobinę zbity, jednak w takiej sytuacji wystarczy delikatnie roztrzepać puch ręcznie i położyć kurtkę niedaleko grzejnika.

Jak suszyć kurtkę puchową? Tego lepiej unikać

Jeśli posiadasz suszarkę elektryczną, kurtkę możesz suszyć właśnie w taki sposób w maksymalnie 40 stopniach Celsjusza, jeśli producent na metce zaleca taki proces. Jeśli nie masz opcji suszenia kurtki w suszarce elektrycznej, rozłóż odzież np. na łóżku i odczekaj kilka dni, aż wyschnie. Pamiętaj, aby nie wieszać kurtki na wieszaku, ponieważ to może powodować zbicie się puchu.

Więcej o: