Zżółknięte ramy w oknach? Wystarczy popularny owoc, a znów będą wyglądać jak nowe!

Jak wyczyścić zżółknięte ramy w oknach? Na szczęście są domowe sposoby na ten uporczywy problem. Wystarczy sięgnąć po jeden owoc, aby znów były śnieżnobiałe i czyste. Wyjaśniamy, jak przygotować domowy preparat, który w mig poradzi sobie z pożółkłymi ramami w oknach.

Ramy w oknach z czasem zmieniają swój kolor i stają się żółte, co nie wygląda zbyt estetycznie. Ich czyszczenie często jest katorżniczą pracą, która ostatecznie nie daje żadnych efektów. Na szczęście istnieją metody, dzięki którym pozbędziesz się zabrudzeń bez mozolnego szorowania. Oto sposoby, które warto wypróbować.

Zobacz wideo Idealnie białe firanki? Dwa domowe sposoby

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

O czym pamiętać podczas czyszczenia ram okiennych? Unikaj tego, jeśli nie chcesz ich zniszczyć

Zżółknięte ramy to często efekt zaniedbania. Okazuje się, że powinny być czyszczone częściej niż same okna. Jeżeli dojdzie do tego, że brud wejdzie w plastik, to usunięcie go stanie się niezwykle trudne, a twoje framugi nie odzyskają dawnego blasku. Pamiętaj, że materiał, z którego stworzone są ramy w oknach, potrafi być bardzo delikatny. Do jego czyszczenia nie należy używać gąbek z twardym włosiem czy druciaków, gdyż bardzo łatwo go uszkodzić. Ponadto jest kilka detergentów, na których działanie również jest wrażliwy. Podczas mycia framug nie sięgaj po chlor, czy aceton, ponieważ może cię to słono kosztować

Jak domyć zżółknięte ramy okienne? Kilka kropel tego produktu załatwi sprawę

Jeżeli zauważysz, że na twoich ramach w oknach pojawiają się nieestetyczne przebarwienia, wlej do miski 120 ml wody, dodaj do niej 90 ml octu i 30 ml soku z cytryny. Powstały roztwór dokładnie wymieszaj i wlej do butelki ze spryskiwaczem. Spryskaj zabrudzone ramy okienne i zostaw tak na kilka minut. Po tym czasie zetrzyj pozostałości płynu wilgotną ściereczką. Domowy roztwór z cytryny wybieli plastik i ułatwi ci jego czyszczenie. 

Domowy sposób na pożółkłe ramy w oknach. Pomoże ci soda oczyszczona

Soda oczyszczona dzięki swoim właściwościom, nieraz udowodniła, że jest niezastąpiona podczas czyszczenia różnych powierzchni w domu. Okazuje się, że w przypadku brudnych framug również świetnie się sprawdzi. Szklankę sody oczyszczonej wymieszaj z niewielką ilością ciepłej wody. Powstałą pastę nałóż na ramy okienne, a następnie miękką gąbką wyszoruj zabrudzenia. Ten trik pomoże ci zmiękczyć zabrudzenia, dzięki czemu w łatwy i szybki sposób pozbędziesz się ich, a plastik odzyska swój biały kolor.

Więcej o: