Szukasz sposobu na tanie ogrzewanie? Dowiedz się, czy opłaca się je wyłączać, kiedy nie ma cię w domu

Jeśli szukasz sposobu na oszczędności związane z ogrzewaniem, na pewno zastanawiasz się, czy warto czasami skręcić gałkę kaloryfera. Odpowiedź jest jednoznaczna i chętnie odpowiemy ci na to pytanie. Może cię to jednak naprawdę zaskoczyć. Koniecznie dowiedz się więcej, czy możesz na tym oszczędzić.

Rachunki za ogrzewanie coraz częściej mogą przyprawiać o ból głowy. Ceny ciągle pną się w górę, więc nic dziwnego, że ludzie zaczynają szukać sposobów na oszczędzanie. Czy jednak wyłączanie i włączanie ogrzewania jest skuteczne? Odpowiedź jest jednoznaczna i chętnie odpowiemy na to pytanie. 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Ekspert: Pompy ciepła są najlepszą receptą z perspektywy gospodarstw domowych

Czy warto regularnie włączać i wyłączać grzejnik? Odpowiedź jest jednoznaczna

Rachunki za ogrzewanie aktualnie straszą coraz więcej ludzi. Wiele z nich zaczęło więc szukać sposobu, aby zaoszczędzić. Intuicyjnie może się wydawać, że dobrym rozwiązaniem, będzie regularne włączanie i wyłączanie ogrzewania. Jednak nie jest to dobry sposób. Oczywiście, jeśli zamierasz wyłączyć grzejnik na czas dłuższej nieobecności, na przykład podczas wyjazdu na urlop, to w tej sytuacji najlepiej będzie zakręcić dopływ ciepła. Jeśli jednak chcesz zakręcić kaloryfer tylko ze względu na wyjście do pracy czy do sklepu, to nie jest to zbytnio opłacalne. Co więcej, takie zachowanie może sprawić, że rachunki będą w konsekwencji wyższe.

Wyłączanie ogrzewania na czas wyjścia do pracy może narazić cię na dodatkowe koszty! Nigdy tego nie rób

Wyłączanie i włączanie ogrzewania nie jest dobrym pomysłem. Nie tylko nie jest to sposób na oszczędność, ale w dodatku może narazić cię na dodatkowe koszty. Wbrew pozorom ogrzanie sporej powierzchni, jaką jest nawet jeden pokój w mieszkaniu, wymaga sporo energii. Z tego powodu, kiedy grzejnik musi ogrzać schłodzone pomieszczenie, może pracować wtedy nawet z podwójną siłą! To w konsekwencji podniesie twoje rachunki za prąd. Z tego powodu nie warto szukać oszczędności tym sposobem. 

Więcej o: