Kot rasy manx czym się różni od innych kotów? Nie ma jednej, charakterystycznej części ciała

Kot manx. Zapadła już decyzja o przygarnięciu do domu kotka, ale zastanawiasz się jeszcze, jaka rasa będzie dla ciebie idealna? Każda z nich się od siebie różni czy to wyglądem, czy charakterem. A może uwagę zwróci ta charakterystyczna rasa? Wszystko, co musisz wiedzieć o kotach manx.

Koty manx są dość rzadką i mało popularną rasą. Ich wygląd jest dość nietypowy, a najbardziej uwagę przyciąga u nich coś, czego nie mają. Jednak to nie znaczy, że brakuje im czegoś wewnątrz. Za miłość i opiekę odwdzięczają się mruczeniem i kochanym usposobieniem.

Zobacz wideo Otworzyła okno życia dla zwierząt. "Ludzie są wygodni"

 Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Czego nie mają koty rasy manx? Wygląd

Koty tej rasy można łatwo rozpoznać przede wszystkim brakiem ogona. Jest to szczególna cecha, która była spowodowana spontaniczną mutacją genową. Jest ona niejednakowo widoczna u wszystkich kotów tej rasy. Można wydzielić kilka wariantów.

  • Zupełnie bez ogona.
  • Z małą wypukłością.
  • Z ogonem do 3 centymetrów.
  • Z ogonem szczątkowym, powyżej 3 centymetrów.
  • Z normalnie rozwiniętym ogonem.

Oprócz ogona ta rasa charakteryzuje się przednimi łapami krótszymi od tylnych i okrągłą sylwetką.

 

Rosjanka otruła Ukrainkę. Kobieta przeżyła i opowiedziała, jak to się stało. 'Byłam w śpiączce 34 minuty' (Po lewej - Olga, po prawej - Wiktoria) Rosjanka otruła Ukrainkę, by ukraść dokumenty. Olga opowiada przerażającą historię

Kot manx. Charakter tej rasy

Ta rasa jest wyjątkowo przyjazna, spokojna i pogodna. Dają o sobie znać za pomocą cichych miękkich miauknięć i mruczeniu w przeciwieństwie do głośnego, ostrego miauczenia. Zaufanie kota trzeba zdobyć, ale jak się już nam to uda, manx, stają się lojalnymi towarzyszami, którzy nie lubią rozłąki. Ta rasa lubi zarówno dzieci, jak i osoby starsze. Nie przeszkadzają im ani inne koty, ani inne gatunki zwierząt, więc jest idealnym kotem rodzinnym. Na początku nieufne wobec obcych, ale łatwo je do siebie przekonać z pomocą głaskania i zabawy.

 

Podlewanie kwiatow Kwiat żółknie i nie rośnie? Wystarczy połączyć ten tani produkt z wodą

Kot manx hodowla. O tym warto wiedzieć

Przed wybraniem tego kota, musimy upewnić się, że jesteśmy w stanie spełnić wszystkie potrzeby tego czworonoga. Wybierając hodowle, należy zwrócić uwagę na każdy najdrobniejszy szczegół, ponieważ może się okazać najważniejszy.  Najwięcej hodowli Manxa jest w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, krajach Skandynawskich i Japonii. W Polsce ta rasa jest bardzo trudno dostępna, co automatycznie pobija cenę. Przed zakupem powinniśmy sprawdzić, czy hodowla należy do uznanej międzynarodowej organizacji felinologicznej.

Więcej o: